Turniej z okazji Świeta Niepodleglości 2015

dodano: 18-11-2015

W dniu 11 listopada br. Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce wraz z Ośrodkiem Sportu  i Rekreacji w Pyrzycach wzorem lat ubiegłych, z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowała turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2004 i młodsi. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Pyrzyc - Marzena Podzińska.

W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn tj.: Energetyk Junior Gryfino, Soccer Przelewice, Błękitni Stargard, UKS Lipiany, Osadnik Myślibórz, Football Academy Szczecin, Vineta Wolin oraz trzy drużyny AP Sokół Pyrzyce.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Burmistrz Pyrzyc - Marzena Podzińska wraz  z Prezesem AP Sokół - Hubertem Łuszczyk. Podczas turnieju licznie zgromadzona na trybunach hali OSIR publiczność mogła podziwiać pełne emocji, zaangażowania oraz zdrowej rywalizacji mecze. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a pozostałe grały o miejsca 5-10. Pierwszą parą półfinałową były AP Sokół Pyrzyce I – Osadnik Myślibórz. Mecz po wyrównanej walce zakończył się wynikiem 0:1. Drugą parą półfinałową były Energetyk Junior Gryfino – Football Academy Szczecin. W tym duecie lepsi okazali się piłkarze ze Szczecina pewnie wygrywając 0:6.

W „małym finale” doszło do ponownej konfrontacji pomiędzy AP Sokół Pyrzyce I,  a Energetykiem Junior Gryfino, ponieważ obie drużyny rozgrywały już w tym dniu mecz  w fazie grupowej, który zakończył się remisem 1:1. Warto odnotować, iż mecze pomiędzy tymi drużynami cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, z uwagi na fakt, iż trenerem drużyny z Gryfina jest Łukasz Michalski, który trenował dzieci w AP Sokół Pyrzyce oraz kilkoro dzieci z naszego powiatu występuje obecnie w drużynie Energetyka. Piłkarze AP Sokół Pyrzyce ulegli kolegom z Gryfina 0:1.

W finale spotkały się ekipy Football Academy Szczecin oraz Osadnik Myślibórz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szczecina.

Po całodniowych zmaganiach klasyfikacja drużyn wygląda następująco:
I. Football Academy Szczecin
II. Osadnik Myślibórz
III. Energetyk Junior Gryfino
IV. AP Sokół Pyrzyce I
V. Vineta Wolin
VI. Błękitni Stargard
VII. AP Sokół Pyrzyce II
VIII. UKS Stal Lipiany
IX. AP Sokół Pyrzyce III
X. Soccer Przelewice

Jesteśmy dalecy od tzw. punktomanii więc dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w turnieju. Ponadto przygotowano nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz „króla strzelców”. Ponadto przygotowano i wręczono nagrody dla „najlepszego gracza” z każdej drużyny.

Bardzo przyjemnie ogląda się młodych adeptów piłki nożnej. U dzieci najlepiej widać pełne zaangażowanie, chęć zdobywania bramek i radości z wygranych przy jednoczesnym uczeniu ich jak należy odpowiedzialnie zachowywać się na płycie lub parkiecie boiska.

Najważniejsze to stale motywować dzieci do rozwoju piłkarskich umiejętności. Właśnie dzięki takim turniejom młodzi piłkarze mają szanse porównać swoje umiejętności  z rówieśnikami ale przede wszystkim spędzić miło i aktywnie czas wolny.

Zarząd Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzycach bardzo dziękuje pani Burmistrz Pyrzyc Marzenie Podzińskiej, za objęcie turnieju patronatem oraz aktywną pomoc w jego organizacji. Kolejne podziękowania pragniemy złożyć na ręce pani p.o dyrektora OSIR-u pani Justynie Gredce za współorganizację turnieju oraz wspieranie działań AP Sokół Pyrzyce. Ponadto pragniemy podziękować sponsorom turnieju.

Szczególne podziękowania składamy dla rodziców dzieci z Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzyce za przygotowanie ciast oraz miłą atmosferę panującą na trybunach oraz aktywny wkład w rozwój naszej akademii.

Już dziś pragniemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na przyszłoroczny turniej z okazji Święta Niepodległości.