Diamentowe i Złote Gody 2015

dodano: 04-12-2015

W dniu 27 listopada 2015 r. w sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego  Domu Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość obchodów Diamentowych i Złotych Godów par  małżeńskich z naszej gminy.

Dostojni Jubilaci, którzy przeżyli razem w związku małżeńskim 50 lat to Państwo:

Irena i Jan BARAN,

Bożenna i Czesław BUJAKOWIE,

Teresa i Manfred CHALECCY,

Kazimiera i Kazimierz KACZMARKOWIE

Czesława i Janusz KUDREWICZOWIE,

Halina i Jan LESIEWICZOWIE,

Józefa i Kazimierz LEWANDOWSCY,

Maria i Stanisław ŁUCCY,

Danuta i Tadeusz MALINOWSCY,

Krystyna i Włodzimierz MIELNIKOWIE,

Marianna i Jan PINTAL,

Zdzisława i Józef STEFANICCY,

Jadwiga i Kazimierz TOKARZEWSCY,

Stanisława i Antoni ZADRÓŻNI,

Czcigodni Jubilaci, którzy w roku 2015 obchodzili Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu, to Państwo:

Wanda i Stanisław DĄBROWSCY,

Maria i Tadeusz KORPALSCY

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Pyrzyc Panią Marzeną Podzińską na czele, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach Pan Paweł Chyt oraz proboszczowie naszych pyrzyckich parafii – ksiądz Dziekan Grzegorz Harasimiak i ksiądz Tadeusz Kłapkowski oraz rodziny Złotych i Diamentowych Par.

Tak jak przed laty, najpierw rozległy się dźwięki "Marsza Mendelssohna". Po przedstawieniu i przywitaniu wszystkich gości, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pyrzycach Aleksandra Wszoła zwróciła się do Jubilatów oraz członków ich rodzin: "Szanowni Państwo, każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Diamentowe i Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 i nawet 60 wspólnych lat. Jest to Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa tu obecność dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej. Pół wieku nieprzerwanego pożycia małżeńskiego, to doniosła rocznica, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek rodziny, przyjaciół, znajomych oraz wszystkich ludzi, którzy rozumieją jak ważną rolę w życiu spełnia rodzina.”.

Podczas uroczystości do Jubilatów zostało skierowanych wiele ciepłych słów. Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska wyraziła swój podziw i uznanie dla Małżonków za zgodnośc pożycia małżeńskiego, za trud włożony w budowanie i umacnianie rodziny. Pogratulowała Jubilatom tak wspaniałego stażu małżeńskiego, podziękowała za to, że są wzorem i najlepszym przykładem dla młodszych pokoleń oraz złożyła życzenia przeżycia jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu, spokoju i radości.  Słowa uznania i najlepsze życzenia do Jubilatów skierował również Ksiądz Dziekan Grzegorz Harasimiak.

Za wieloletnie pożycie małżeńskie, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wzór i przykład godności, lojalności i wierności jako wartości fundamentalnych, Złotym Parom zostały nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Pyrzyc. Wszystkim Jubilatom Pani Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyła upominki i dyplomy. Na zakończenie spotkania głos zabrała jedna z Jubilatek Pani Teresa Chalecka, która w skrócie podała receptę na udane małżeństwo i w imieniu wszystkich par skierowała ciepłe słowa podziękowania za wspaniałą uroczystość. Były też kwiaty, toast za zdrowie par, jubileuszowy tort, a przede wszystkim nie zabrakło, jakże ważnych słów podziękowań od bliskich.

Uroczystość uświetniły występy przygotowane przez młodzież z Pracowni Wokalnej przy Pyrzyckim Domu Kultury: Hanię Rojek, Oliwię Janowską, Klaudię Goch i Joannę Maduzię. Do pięknej artystycznej oprawy przyczynił się również Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury Pan Tomasz Lewandowski, który wraz z Panią Magdalenę Borowiecką wykonał utwory Nata Kinga Cole'a „When J fall in love” oraz  Piotra Szczepanika „Kochać jak to łatwo powiedzieć”.

Zdjęcia : Piotr Strzelczyk