Inwestycja zakończona, klucze do mieszkań w Obojnie wręczone

dodano: 28-12-2015

W dniu 21 grudnia 2015 roku o godzinie 11:00  w Pyrzycach  ul. Obojno 6, odbyło  się uroczyste wręczenie  kluczy do mieszkań socjalnych, które powstały w wyniku zrealizownia zadania pn. „Przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania budynku administracyjno-biurowego na świetlicę środowiskową i mieszkania socjalne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, miasto Pyrzyce, obręb 3 (Obojno) dz. Nr 131/3 i 131/4”.

W oddanym budynku o całkowitej powierzchni użytkowej 492,87 m2 znajduje się świetlica środowiskowa o powierzchni 61,40 m2 i przynależnym garażem  oraz  7 mieszkań socjalnych wraz z przynależnymi piwnicami. Wykonawcą prac była firma KRONEX Krzysztof Krupski, Sumiak 4, 74-304 Nowogródek Pomorski, funkcję inspektora nadzoru budowlanego pełnił pan Bolesław Gąsiorowski - Projektowanie i Nadzór Budowlany z Pyrzyc, a całkowity koszt realizacji zadania, w tym dokumentacji  to kwota 721.336,69 zł, koszt oddania do użytku 1 mpowierzchni budynku wyniósł 1.463,54 zł.Realizacja inwestycji była możliwa  po przekazaniu przez Agencję Nieruchomości Rolnych  w Szczecinie  budynku w użyczenie na rzecz Gminy Pyrzyce , co nastapiło w dniu 7 lutego 2013r. Dzięki życzliwości ANR uroczystego przecięcia wstęgi do budynku dokonali Marzena Podzińska-Burmistrz Pyrzyc, Tomasz Ciodyk-Dyrektor ANR w Szczecinie i Paweł Chyt-Przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach, a klucze do mieszkań socjalnych otrzymały m.in. rodziny poszkodowane w pożarze budynku komunalnego przy ul. Niepodległości 40 w Pyrzycach, który miał miejsce w czerwcu 2013 r.

W pochmurne poniedziałkowe przedpołudnie klucze do swoich mieszkań odebrało 6 rodzin, dla których była to niezwykle wyczekiwana i  radosna chwila, w której spełniły się oczekiwania na otrzymanie własnych "4 kątów". W tym szczególnym okresie, nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia otrzymane lokale stanowiły swoisty prezent gwiazdkowy.

Uroczystość rozpoczęła Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska kierując gorące słowa podziękowania pod adresem ANR za dotychczasową, przykładną współpracę,  zaangażowanie i okazaną empatię w rozwiązaniu problemu mieszkaniowego, z którym borykała się gmina Pyrzyce.  Równie gorące słowa podziekowania zostały skierowane do Wykonawcy robót, za rzetelną, terminową realizację inwestycji, nad którą czuwał pan Bolesław Gąsiorowski, inspektor nadzoru. Zauważone zostały również starania pracownimków Urzędu Miejskiego w Pyrzycach w szczególności Kierownika Wydziału Planowania Inwestycji i Drogownictwa Anny Hołowni.

Pani Burmistrz wyraziła również zadowolenie, że od momentu powzięcia decyzji  utworzenia lokali socjalnych do zakończenia inwestycji upłynął niespełna rok czasu, tym bardziej cieszy fakt, że ostatnia  inwestycja, w wyniku, której zostały oddane do użytkowania lokale socjalne miała miejsce w 2009 r., a kolejka rodzin potrzebujących  z roku na rok wzrasta.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi Ks. Dziekan Grzegorz Harasimiak dokonał uroczystego aktu poświęcenia budynku.

Ze względu na niesprzyjającą aurę, uroczyste wręczenie umów najmu   nastąpiło  w świetlicy środowiskowej, na twarzach Najemców  dało się zauważyć wzruszenie i  radość.  Po przekazaniu kluczy Pani burmistrz zaprosiła  rodziny  oraz obecnych  gości do obejrzenia lokali.

Mamy nadzieję, że rodziny zaklimatyzują sie w nowym otoczeniu, a w otrzymanych lokalach odnajdą poczucie spokoju i ciepła rodzinnego ogniska,   w tym jakże szczególnym okresie.