SUKCES SZKOŁY W BRZESKU W XXIV PRZEGLĄDZIE GRUP JASEŁKOWYCH I ZAPUSTNYCH W PYRZYCACH

dodano: 20-01-2016

16 stycznia 2016r.w Pyrzyckim Domu Kultury odbył się już XXIV Przegląd Grup Jasełkowych i Zapustnych, jednakże dla uczniów  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II był to pierwszy udział. Mali aktorzy z klas III-VI już po raz trzeci w tym świątecznym okresie wcielili się w role aniołków, gwiazdki, pastuszków, diabełków, trzech króli ze swoją świtą oczywiście najważniejszych bohaterów Jasełek: Maryi i Józefa.

Pierwszą inscenizację jasełek dzieci wystawiły 23 grudnia 2015r.w szkole. Drugi występ miał miejsce 10 stycznia 2016r.w pięknym Sanktuarium Brzeskim a trzecie przedstawienie jasełek wystawione było podczas XXIV Przeglądu Grup Jasełkowych i Zapustnych w Pyrzycach.Za każdym razem nasi kolędnicy bardzo angażowali się w swoje role. Każdy ruch, gest, mina miały swoje znaczenie. Dodatkowych wrażeń dostarczyły piękne stroje, scenografia i mnogość rekwizytów a także wyczuwalny zapach sianka unoszący się w powietrzu. W trakcie przedstawienia dzieci zaśpiewały wiele polskich, tradycyjnych kolęd. Wokalnie popisały się najmłodsze uczennice: Oliwia Mazurek, Wiwiana Pieczonka i Kinga Skrzypczak z klasy III, które zaśpiewały solo. Uwieńczeniem tych wszystkich zabiegów było zdobycie I miejsca​ w powyższym przeglądzie. Jury doceniło grę sceniczną naszych aktorów, opracowanie muzyczne, scenografię i całokształt. Ponadto przyznawane były nagrody indywidualne. Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał uczeń naszej szkoły Łukasz Bochan-Bochanowicz (kl.VI). Natomiast nagrodę za najlepszy wokal jury przyznało również naszej uczennicy Oliwii Mazurek (kl.III). Wielkie słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców, zaangażowanych w przygotowanie i organizację Jasełek.