Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

dodano: 22-01-2016

Z  inicjatywy Burmistrza Pyrzyc Pani Marzeny Podzińskiej w Gminie Pyrzyce przeprowadzono zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Akcja spotkała się  z ogromnym odzewem wśród młodzieży szkolnej.

Placówki zorganizowały wewnętrzne punkty, do których wszyscy chętni mogli przynosić karmę i inne akcesoria. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów udało się zebrać ok. 300 kg suchej karmy, kilkadziesiąt puszek z karmą, zarówno dla psów jak i kotów, koce, kołdry, legowiska, ręczniki i inne akcesoria. Zebrane dary zostały przekazane w czwartek 21 stycznia 2016 roku przez burmistrza Pyrzyc i pracownika Urzędu Miejskiego w Pyrzycach do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie oraz do Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Szczecinie.

Była to prawdziwa lekcja kształtowania wrażliwości na krzywdę zwierząt. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę karmy:

-  Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach;

- Szkole Podstawowej w Żabowie im. Mikołaja Kopernika;

-Gimnazjum Społecznemu w Pyrzycach;

-Przedszkolu Publicznemu w Brzezinie;

-Przedszkolu Publicznemu w Żabowie;

-Przedszkolu Publicznemu z Oddziałem Integracyjnym nr 3 w Pyrzycach;

- Przedszkolu Niepublicznemu „ Puchatek” w Nowielinie;

- Przedszkolu Niepublicznemu „Promyczek” w Pyrzycach;

- Szkolnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Pyrzycach;

- Zespołowi Szkół nr 1 w Pyrzycach;

- Pracownikom Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Serdecznie zachęcamy Państwa do indywidualnego wsparcia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.