100 Rocznica Urodzin Pana Władysława Sadłonia

dodano: 01-02-2016

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było 30 stycznia br. w Mechowie w Gminie Pyrzyce, gdzie Pan Władysław Sadłoń Honorowy Obywatel Pyrzyc obchodził Jubileusz swoich setnych urodzin.

W tym niezwykłym dniu, Jubilatowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele władz samorządowych burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, zastępca burmistrza Robert Betyna oraz starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński oraz zarząd Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Pyrzycach. Spotkanie z Jubilatem rozpoczęło uroczyste nabożeństwo w Kościele św. Michała Archanioła w Mechowie. Po pełnej wzruszeń Mszy Świętej zaproszeni goście udali się wraz z Panem Władysławem do sali wiejskiej w Brzesku, gdzie swoje listy gratulacyjne odczytała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska i Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński oraz Związek Kombatantów. Pan Władysław nie krył wzruszenia, podziękował licznie przybyłym gościom i życzył dalszej udanej zabawy, jak podkreślił za jego zdrowie i kolejne lata życia. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu w kształcie munduru z przypiętymi medalami i toastów na cześć Pana Władysława, były również opowiadania z życia jubilata, który co chwilę zaskakiwał obecnych doskonałą pamięcią i świeżością umysłu.

Jeszcze raz, życzymy Panu Władysławowi niecodziennie wymawianych dwustu lat!