SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU 2015 WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

dodano: 29-02-2016

W dniu 25 lutego 2016 r. w sali Anny Jagiellonki na Zamku Książąt Pomorskich odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2015 w kategorii sport młodzieżowy. Marszałek Województwa Pan Olgierd Geblewicz wyróżnił pucharami 6 najlepszych klubów, którzy w systemie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu zajęli najwyższe miejsca.

Wśród najlepszych znalazł się po raz kolejny LKS Spartakus Pyrzyce.
Lista wyróżnionych klubów:
1m. MKS Kusy Szczecin -       503 pkt. /w Polsce 23 m./
2m. MK Pływacki Szczecin -    430 pkt. /w Polsce 35 m./
3m. KK Ziemia Darłowska -      381 pkt. /w Polsce 42 m./
4m. BKS Skorpion Szczecin -  329 pkt. /w Polsce 57 m./
5m. AKS Białogard -                249 pkt. /w Polsce 80 m./
6m. LKS Spartakus Pyrzyce -  191 pkt. /w Polsce 128 m./

Żeby bardziej podkreślić osiągnięcie warto zaznaczyć, że we wspomnianym współzawodnictwie w skali województwa sklasyfikowano 193 kluby, natomiast w całej Polsce uczestniczyło aż 3376. Dzięki sukcesom zawodników LKS Spartakus Gmina Pyrzyce zajęła 11 m. w województwie i 118 m. w Polsce, natomiast Powiat Pyrzyce uplasował się na 12 miejscu w województwie 149 m. w Polsce. Na wysokie miejsce LKS Spartakus złożyły się następujące sukcesy sumitów i zapaśników:
- 13 medali w MP w sumo w grupie młodzików, kadetów i juniorów,
- 3 złote medale w MP w zapasach
- 20 medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików w zapasach i sumo,
- 12 medali w ME w sumo młodzików, kadetów i juniorów.

Miło nam poinformować, że Minister Sportu i Turystki Pan Witold Bańka zaprosił przedstawicieli LKS Spartakus na Galę Sportu Młodzieżowego, która odbędzie się  w Warszawie w Centrum Olimpijskim 23 marca 2016r.
Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a więc zawodniczkom  i zawodnikom, zespołowi trenerskiemu, działaczom, sponsorom i sympatykom.

Ze sportowym pozdrowieniem - wiceprezes B. Kowalski