DNI PATRONA SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻABOWIE

dodano: 03-03-2016

Jak każdego roku w lutym obchodzimy święto patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. W ciągu tygodnia zajęć uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu inicjatywach mających na celu przybliżenie postaci M. Kopernika.

Dzięki temu mogli też rozwijać zdolności i pogłębiać swoje umiejętności w wielu dziedzinach. Odbyły się m.in. konkurs wiedzy o patronie szkoły, szkolne dyktando „Kopernik i jego czasy”, konkurs krasomówczy – „Mikołaj Kopernik i miasta z nim związane”, konkurs plastyczny – „Co wiecie  o wszechświecie?”.

Uczniowie wykonali gazetki szkolne i klasowe, piekli toruńskie pierniki, uczyli się piosenek o M. Koperniku. Wielu uczniów przygotowało stroje nawiązujące do postaci wielkiego astronoma bądź przybliżające temat astronomii. Za swoją pracę dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

Joanna Dąbrowska