„Nie wiesz co powiedzieć - No to hejt”

dodano: 22-03-2016

W tym roku w dość nietypowy sposób młodzież z Gminy Pyrzyce mogła spędzić tak zwany „Dzień Wagarowicza”. Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska i Pyrzycki Dom Kultury przy współpracy z pyrzyckimi szkołami i instytucjami zorganizowali alternatywę spędzenia tego dnia poprzez uczestnictwo w akcji pt.: „Nie wiesz co powiedzieć - No to hejt”.
Przez miasto przeszedł korowód, w  którym młodzież nawoływała do walki z nienawiścią i hejtem w internecie. Przy Urzędzie Miejskim w Pyrzycach zostały odegrane scenki rodzajowe, które pokazywały jakie konsekwencje może w dzisiejszych czasach przynieść cyber przemoc. Pod Pyrzyckim Domem Kultury dzięki współpracy z Firmą Leroy Merlin młodzież posadziła drzewka antyhejtowe, które mają być symbolem przypominającym ten dzień. Głównym, kulminacyjnym punktem całego dnia był koncert szczecińskiego rapera Soboty na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Artysta podczas swojego występu opowiedział uczniom o swoich własnych przeżyciach dotyczących cyber przemocy, z którą sam się spotyka. Support przed koncertem zapewnił pyrzycki zespół hip hopowy „Bullet”.