Kryteria obowiązujące przy naborze do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów

dodano: 23-03-2016

W dniu 17 marca br. Rada Miejska w Pyrzycach określiła kryteria jakie będą obowiązywały przy naborze do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pyrzyce, w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły poczynając od roku szkolnego 2016/2017.

Kryteria.pdf

Rodzice uczniów zamieszkujących w obwodzie szkoły do której chcą zapisać dziecko składają zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 520/2016 Burmistrza Pyrzyc z dnia 18 marca 2016 r. - w związku z tym nie podlegają rekrutacji wg. kryteriów.

Rodzice (prawni opiekunowie) dzieci, które mieszkają poza gminą Pyrzyce chcący, żeby ich pociechy mogły zostać przyjęte do Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach będą musiały złożyć w szkole wiosek o przyjęcie do pierwszej klasy wg. Wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do zarządzenia Nr 520/2016 Burmistrza Pyrzyc z dnia 18 marca 2016 r. oraz spełnią określone w uchwale kryteria.

Wzór wniosku o przyjęcie do pierwszej klasy i kryteria te będą również miały zastosowane do osób starających się o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Pyrzyce a zamieszkujących w obwodzie innej szkoły podstawowej. Druki zgłoszenia i wniosku o przyjęcie są do pobrania w szkołach lub na stronie http://bip.pyrzyce.um.gov.pl w zakładce:

Informacje/Jak załatwić sprawę/WYDZIAŁ EDUKACJI, KULTURY I SPORTU).

Uchwała w sprawie określenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska