W TONACJACH WIOSENNYCH ZABAW I HUMORU

dodano: 06-05-2016

Ogólnopolską tradycją stało się, że podczas najdłuższego majowego weekendu odbywają się imprezy kulturalne oraz rekreacyjno – sportowe. Są one skierowane przede wszystkim dla tych, którzy czas wolny spędzają w miejscu zamieszkania.

W dniu 01.05.2016 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie  z Pyrzyckim Domem Kultury, podczas „Pyrzyckiej Majówki 2016” swoje propozycje skierowali nie tylko do młodych, ale również do tych starszych Pyrzyczan, którzy aktywnie przy pięknej wiosennej pogodzie chcieli spędzić dzień wolny. Areną „majówkowej” zabawy był teren przy mini tężniach. Pierwsza część była dla „ciała”, dlatego też niedzielne popołudnie rozpoczęło się zabawą w kąciku sportowo – rekreacyjnym. Licznie przybyli rodzice  i dziadkowie wraz ze swoimi pociechami brali udział w wyścigach: na skaczących piłkach, „dużych łapach”, mini szczudłach oraz w rozgrywkach  w unihokeja. Panie wraz z dziewczynkami stanęły w sportowe szranki podczas konkurencji kręcenia hula – hop na różnych częściach ciała na czas. Najwięcej emocji było podczas drużynowego przeciągania liny dzieci - ojcowie. Oczywistym jest, że w każdej konkurencji niezawodne okazywały się dzieciaki. Natomiast młodsi  milusińscy łowili rybki, rzucali do celu, kolorowali obrazki, rysowali najróżniejsze postacie z bajek oraz przygotowywali laurki dla rodziców. Dla bardziej odważnych przygotowany był kącik malowania włosów. I tu największym powodzeniem cieszyły się szablony z piorunem, znaczkami firm sportowych (Nike, Adidas), gwiazdkami oraz kwiatkami. Po każdej konkurencji startującym rozdawane były nagrody rzeczowe.

Druga część była „dla ducha”. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły działające przy PDK-u, które wprowadziły przybyłych gości  w wiosenny nastrój.

Nie zabrakło stoisk z zabawkami i balonami oraz słodkimi goframi i lodami.

Kto tylko chciał, mógł podczas „majówki” znaleźć coś dla siebie.

Nie pierwszy raz okazało się, że aktywna rekreacja jest najlepszą formą odpoczynku po pracy.

Red. Justyna Gredka