71 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

dodano: 11-05-2016

9 maja br. pod Pomnikiem Pamięci przy Placu Wolności  w Pyrzycach odbyły się uroczystości  upamiętniające 71 rocznicę Zakończenia II Wojny Światowej.  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele gminnych  i powiatowych jednostek samorządowych, dyrektorzy szkół, instytucji państwowych, przedstawiciele stowarzyszeń  i służb mundurowych oraz delegacje pocztów sztandarowych.

71 Rocznica wyzwolenia Polski spod hitlerowskiej okupacji była okazją do wręczenia odznaczeń tym, którzy walczyli i są świadkami drogi jaką przebył nasz naród, by zrzucić jarzmo okupanta.

Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej  i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie z okazji 71 Rocznicy historycznego zwycięstwa narodów sprzymierzonych nad hitlerowskim agresorem nadał „Kombatanckie Krzyże Zwycięstwa” panu Piotrowi Dziemaszkiewiczowi, panu Leszkowi Kowalskiemu, pani Helenie Maligłówce, pani Pelagii Pawłowskiej, panu Stanisławowi Olchowy, panu Stanisławowi Polińskiemu, panu Józefowi Adamczykowi i odznaczenie  „Za Zasługi dla Związku Kombatantów” panu Piotrowi Dziemaszkiewiczowi. Odznaczenia wyróżnionym wręczyli  pan pułkownik Leon Bodnar Honorowy Prezesa  Związku i pani  Janina Koptas Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Szczecinie.

Oprawę artystyczną  uroczystości przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnym im. Leonida Teligi   w Pyrzycach.

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Kombatanci udali się do Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej na zwiedzenie okolicznościowej wystawy i słodki poczęstunek.