• Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

PUCHAR POLSKI MŁODZICZEK, MŁODZIKÓW, KADETEK I KADETÓW W SUMO LKS SPARTAKUS PYRZYCE NA "PUDLE"

dodano: 24-05-2016

W dniach 13-14 maj 2016 w Nowinach k/Kielc odbyły się zawody Pucharu Polski   w sumo. Zmagania młodych sumitów były I eliminacją krajową przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w połowie października w Berlinie.

Ekipa LKS Spartakus Pyrzyce wyjechała w mocnym 18-osobowym składzie /na zdjęciu/ pod wodzą trenerów: Henryka Pełki i Eugeniusza Klimczaka.  Nasi utalentowani, młodzi sumici jak zwykle nie zawiedli zdobywając indywidualnie aż  11 medali, a w klasyfikacji klubowej LKS Spartakus  zajął II miejsce w Polsce.

3 m. kat. 60 kg - Ismena KULIG

Udział w zawodach dofinansował Urząd Miasta Pyrzyce, za co serdecznie dziękujemy.
        Podsumowując LKS Spartakus w 2015 roku  zdobył 12 medali ME, natomiast w 2016 zdobyliśmy już 7 medali ME.  Życzymy młodym zawodnikom i trenerom powiększenia puli medalowej na najbliższych ME.

Na zdjęciu: ekipa LKS Spartakus i trener H. Pełka na podium klubowym.