KONTRAKT SAMORZĄDOWY PYRZYCE +

dodano: 06-06-2016

2 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbyło się podpisanie porozumienia na realizację Kontraktu Samorządowego pn. „Rozwój społeczno – gospodarczy obszaru „Pyrzyce +” obejmujący gminy: Banie, Bielice, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Pyrzyce, Warnice oraz Powiat Pyrzycki”.

Na spotkaniu obecny był Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień oraz przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych gmin. Porozumienie jako partner kontraktu podpisała Pani Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc oraz Pani Danuta Bartków Skarbnik Gminy Pyrzyce. W ramach programu zostanie zrealizowanych 11 zadań priorytetowych o łącznej kwocie 11 726 227,00 zł w tym dofinansowanie wynosić będzie  9 967 292,95 zł.  Porozumienie to pierwszy etap wdrażania Kontraktów Samorządowych, następnym będzie złożenie kompletnych wniosków. Projekt Gminy Pyrzyce dotyczyć będzie  wsparcia szkół prowadzących kształcenie ogólne na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”. Koszt całkowity projektu to 626 545,00 zł. Uzyskane dofinansowanie (85%)  to  532 563,25 zł.