Pyrzycki Dzień Dziecka 2016

dodano: 08-06-2016

Gmina Pyrzyce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Pyrzycka Biblioteka Publiczna, Pyrzycki Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach zorganizowali "Pyrzycki Dzień Dziecka 2016". Przy pięknej pogodzie w godzinach 9:00-14:30 z przygotowanych atrakcji korzystały dzieci z wszystkich szkół podstawowych naszej Gminy.

Natomiast w godzinach 15:00-17:00 organizatorzy zapewnili wesołą zabawę pozostałym najmłodszym mieszkańcom.

Oficjalnego otwarcia w imieniu Pani Burmistrz Marzeny Podzińskiej w asyście dyrektorów PBP -Magdaleny Brzozowskiej-Wróblewskiej i PDK- Tomasza Lewandowskiego dokonała dyrektor OSiR w Pyrzycach- Joanna Woźniak.

Wszystkie szkoły zaprezentowały wesołe scenki, których tematyką było przedstawienie ucznia w roli nauczyciela i odwrotnie.

Około 1000 dzieciaków podczas trwania imprezy częstowanych było słodyczami, napojami oraz pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Nie zabrakło również waty cukrowej, przepysznego popcornu i rumianych gofrów wypiekanych przez pyrzyckich gimnazjalistów.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas dziecięcych harców boisko przy ul. Rolnej podzielone zostało na cztery strefy: zabaw, służb mundurowych i strzelnicy oraz ogródka gastronomicznego. Już od pierwszych minut trwania uroczystości czuwała nad uczestnikami Komenda Powiatowa Policji, która zapewniła także pokaz sprzętu policyjnego, taktyk i technik interwencyjnych oraz możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

Swoją dwugodzinną obecnością zaszczyciła nas również Państwowa Powiatowa Straż Pożarna, dzięki której można było nabyć umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, zobaczyć z bliska sprzęt i wóz strażacki. Strażacy chętnie odpowiadali na pytania szkolniaków.

Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt strzelniczy "Military Area". Pan Marek Gawroński mimo upalnej pogody prezentował profesjonalny strój militarny jednocześnie dając możliwość poczuć mocną dawkę adrenaliny strzelając z broni pneumatycznej przeznaczonej dla najmłodszych fanów tego sportu.

Strefy zabaw w postaci kolorowych dmuchanych zamków, kuli zorbing, sumo i gladiatorów, olbrzymie gry ogrodowe, mecz w spódnicach, klauna baloniarza i bańkarza oraz narty, spodnie wieloosobowe, chustę animacyjną itp. zapewniła firma Happy Event.

W kąciku malowania twarzy sześcioosobowy zespół miał ręce pełne pracy. Tworząc prześliczne kolorowe arcydzieła na dziecięcych twarzach i przedramieniach.

Delegacje z każdej szkoły wspólnie stworzyły olbrzymi, wielobarwny obraz pt. „Dzieci – Dzieciom”. Stworzone arcydzieła przedstawiają świat widziany oczami dziecka.

Dodatkową atrakcją było rozegranie zaciętego meczu uczniowie-nauczyciele, zakończonego triumfalnym wynikiem 1:0 dla drużyny uczniów. Uhonorowani złotymi medalami zawodnicy obu ekip w świetnych nastrojach dołączyli do zorganizowanej olbrzymiej ZUMBY dla wszystkich, sprawnie poprowadzoną przez pana Krystiana Kisielewskiego.

Punktem kulminacyjnym Pyrzyckiego Dnia Dziecka był wielobój VIP. Dyrektorzy lub ich reprezentanci z pięciu gminnych podstawówek stanęli w sportowe szranki, aby po przejściu toru jajecznego, i wypiciu magicznej mikstury z Gumi Jagód stoczyć bój o jak najszybsze stracenie piniaty. Uwieńczeniem tych zmagań było uzyskanie tytułu Mistrza Wieloboju i otrzymanie Przechodniego Pucharu Dyrektora OSiR. Wyrazem pocieszenia dla pozostałych zawodników były medale: srebrny i brązowe (SP Brzesko- I miejsce, SP z OI- II miejsce, III miejsce: SP Okunica, SP Mielęcin, SP Żabów) oraz słodycze dla dzieciaków.

Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i zaangażowanym osobom za pomoc
w zorganizowaniu imprezy:

- Panu Markowi Gawrońskiemu,