TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

dodano: 20-06-2016

Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie się 25 czerwca br. podczas XXXVI Pyrzyckich Spotkań z Folklorem. Akcję przeprowadzi terenowa stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Miejscem poboru będzie salka obok kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pyrzycach (ul. Kilińskiego). Rejestracja i pobór krwi odbędzie się od godziny 10.00 do godziny 15.00. Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18-tu do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o wadze powyżej 50 kg. Na miejscu konieczne będzie okazanie dokumentu z aktualnym zdjęciem. Każdy, kto odda krew otrzymuje porcję żywnościową będąca ekwiwalentem energetycznym jest to 8 sztuk stu gramowych tabliczek czekolady  i 1 napój 500 ml. Obecnie oddawanie krwi nie niesie ze sobą żadnego ryzyka zakażenia. Krew pobierana jest do jednorazowych, sterylnych pojemników plastikowych, za pomocą jednorazowego jałowego sprzętu. Jeszcze raz zachęcam Państwa do udziału w akcji.

PLAKAT.PDF

Burmistrz Pyrzyc