Vysoke Myto – Dni Miast Partnerskich 2016

dodano: 13-09-2016

W dniach 09-11 września br. delegacja reprezentująca Gminę Pyrzyce tj. Burmistrz Pyrzyc - Marzena Podzińska, Skarbnik Gminy – Danuta Bartków, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Chyt oraz zespół muzyczny „Green Tea” pod kierownictwem Dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury – Tomasza Lewandowskiego odwiedziła miasto partnerskie – Vysoke Myto podczas "Dni Miast Partnerskich".

W pierwszym dniu wizyty w trakcie części oficjalnej przedstawicieli miast partnerskich Pyrzyc, Korbach i Ozorkowa oraz Słowacji i Bułgari przywitał Burmistrza Vysokiego Myta – Frantisek Jirosky. Spotkanie odbyło się w szczególnym miejscu, a mianowicie w Czeskim Muzeum Nadwozi Samochodowych poświęconym miejscowej tradycji produkcji karoserii samochodowych oraz firmie słynącej niegdyś z budowy nadwozi o nazwie Carrosserie Sodomka.

Wieczorem tego samego dnia nasza delegacja miała przyjemność uczestniczyć  w koncercie Orkiestry Symfonicznej z Litomyszla w Teatrze im. Sembery.

Kolejny dzień również obfitował w wiele atrakcji, odbyła się między innymi wizyta   w  firmie "Iveco" produkującej autobusy.

Najważniejszym punktem dnia było jednak rozpoczęcie Uroczystości Miasta, podczas których swój dorobek artystyczny prezentują zespoły z miast partnerskich oraz współpracujących i sąsiadujących w Czechach z Vysokim Mytem. W tym roku zaprezentował nas Zespół „Green Tea” z Pyrzyckiego Domu Kultury  w składzie: Sandra Jakubowiak – wokal, Dariusz Świergul – gitara basowa, Łukasz Cieślak – gitara elektryczna, Dariusz Kamiński – perkusja oraz Tomasz Lewandowski – instrumenty klawiszowe. Występ naszych muzyków spotkał się z bardzo dużym uznaniem ze strony organizatorów oraz publiczności.