I Pyrzycki Wyścig Rowerkowy przyciągnął małych cyklistów!!!

dodano: 04-10-2016

Od rana na parking przy Placu Ratuszowym w Pyrzycach licznie przybywały rodziny z najmłodszymi, jak również z nieco starszymi pociechami, aby dzieci mogły stanąć na starcie peletonu głównymi ulicami miasta: Dąbrowskiego, Kilińskiego i Bankową. Biuro zawodów tętniło gorącą atmosferą podczas rejestracji uczestników. Każdy otrzymał numer startowy.

To wielkie, choć nowatorskie w naszym regionie przedsięwzięcie ogółem zgromadziło około 100 zawodniczek i zawodników. Wyścig podzielony był na dystanse i kategorie wiekowe dla dzieci od od 3 do 10 lat i rozegrany został w ramach Narodowego Dnia Sportu, którego partnerem była Gmina Pyrzyce oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

• Już dzisiaj jest wiadomym, że wyścigi dla najmłodszych rowerzystów wpisane zostaną do kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych OSiR i w kolejnych latach będą przyciągały coraz to większą rzeszę jej zwolenników. Tym samym pozwolą każdemu poczuć smak zwycięstwa i stojąc na podium cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami, które zapewniają sponsorzy – powiedziała Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska podczas oficjalnego otwarcia.

• Wyścigi rowerkowe po mieście z udziałem dzieci są bardzo widowiskową i emocjonującą zarówno dla uczestników, jak i widzów formą sportowej rekreacji. W ten sposób pragniemy dotrzeć do tych najmłodszych mieszkańców, aby tym samym zachęcić rodziców do wyjścia
    z domu i korzystania z oferty przygotowanej pyrzycki Ośrodek – dodała Dyrektor OSiR – Joanna Woźniak.

O godz. 11.00 jako pierwsze na starcie pojawiły się trzy- i czteroletnie dziewczynki, które miały do pokonania dystans 200m. Jedne na rowerkach dwukołowych, inne na czterokołowych, czy też biegowych, ale tak samo, w krótkim czasie i wolą rywalizacji przekroczyły linię mety. Kolejną ekipą, która stanęła na linii startu byli chłopcy z tego samego rocznika. W miarę jak rósł wiek uczestników, rósł dystans i prędkość. Najbardziej liczną grupą były SZKRABY - chłopcy z rocznika 2011 – 2010.

Podczas każdego przejazdu zawodników dopingowali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz całe rodziny. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali Panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzycach
i Mielęcinie, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach – zawodnicy Klubu „ŻAK – ESPADON” Pyrzyce oraz pracownicy OSiR. Dzięki uprzejmości PDK przyjemnie rozbrzmiewające rytmy wprowadzały miłą atmosferę i dodawały pozytywnej energii.

W Pyrzyckiej uroczystości rowerkowej nie chodzi o to, by wygrać! Ważna jest wspólna zabawa. Każde dziecko na mecie udekorowane było okazałym złotym medalem, ufundowanym przez firmę BACKER OBR w Pyrzycach. Za miejsca I – III rowerzyści otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, natomiast miejsca IV – VI nagrodzone zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Największą zapłatą dla organizatorów była rozpromieniona buzia uradowanych młodych sportowców.

Zawodnicy korzystający z okazji i chwili wolnej mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, bądź poddać się pomysłowością twórczą uczennic – wolontariuszek z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, które na twarzach dzieci wyczarowywały barwne postacie z bajek. Natomiast bardziej odważne dzieciaki mogły spróbować swoich sił w przejażdżce po torze przeszkód przygotowanym przez Pana Romana Hołownię.

Dopełnieniem rowerkowej biesiady było rozlosowanie spośród uczestników dwóch nagród rzeczowych – rowerów typu „Romet” ufundowanego przez Pana Grzegorza Strychanina – Sklepy Multisport Pyrzyce oraz typu „Cossac” – ufundowanego przez Bank Przemysłowo – Handlowy Oddział w Pyrzycach, Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. oraz Annę Ciszek Właściciela Firmy „ALFA” w Pyrzycach.

Po trzymającej w napięciu chwili dowiedzieliśmy się, że szczęśliwym nabywcą roweru w kategorii wiekowej „dzieci od 3 do 6 lat” został Oskar Piska z Brzeska. Chwilę później drugi rower typu Cossac (dla kategorii od 7 do 10 lat) powędrował do Roksany Piski z Brzeska. Do rodzeństwa Piska uśmiechnęło się podwójne szczęście. Oprócz wyróżnienia na podium dzieci odjechały do domu
z okazałymi nagrodami. Uśmiech, ogromna radość na twarzy, ale i niedowierzanie towarzyszyły małym zwycięzcom nagród głównych.

Podsumowując I Pyrzycki Wyścig Rowerkowy pod Patronatem Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej można śmiało rzec, że zmagania „na kółkach” były bardzo udane.

Ogromne wyrazy wdzięczności za okazane wsparcie kierują do:

1. Firmy Backer OBR Sp. z o.o. w Pyrzycach

2. Grzegorza Strychanina – Sklepy Multisport Pyrzyce

3. Krzysztofa Skowrońskiego Kierownika Hurtowni Grupy Mlekovita Oddział

w Pyrzycach

1. Dyrektora Banku Handlowo – Przemysłowego Oddział w Pyrzycach

2. Właściciela Firmy LEGO – BUD w Pyrzycach

3. Prezesa Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

4. Właściciela Sklepu Sportowego „KREA – TOR” w Pyrzycach

5. Państwa Marty i Romana Hołowni – Sklep „TOTAL” w Pyrzycach

6. Państwa Agnieszki i Andrzeja Świetlińskich – Sklepy z Odzieżą w Pyrzycach

7. Justynie i Rafałowi Krzentowskim - Kwiaciarnia „GRACJA” w Pyrzycach