Jubileusz X-lecia Zespołu Śpiewaczego „Wrzos”

dodano: 12-10-2016

Wyjątkową okazję do świętowania miał Zespół Śpiewaczy „Wrzos”. W sobotę 8 października br. w Krzemlinie odbył się jubileusz X-lecia Zespołu. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego, gratulacji, podziękować za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej oraz życzeń.

Uroczystość rozpoczęła się od barwnego korowodu, prowadzonego przez „Wrzos” i Zespół Śpiewaczy „Poranek” z Tetynia, który przemaszerował do kościoła na mszę świętą. Tuż po nabożeństwie korowód złożony z zespołów i zaproszonych gości udał się na świetlicę wiejską, gdzie wszystkich przywitała Pani Zofia Grzesiuk – kierownik ZŚ „Wrzos” oraz sołtys Krzemlina Pani Magdalena Wodzińska.

Po serdecznym powitaniu gości głos zabrała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, wyraziła uznanie dla Jubilatów, złożyła im najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowała za dobrą współpracę oraz promowanie gminy Pyrzyce. Zaproszeni goście również złożyli gratulacje, nie zabrakło kwiatów
i podarunków.

Tuż po części oficjalnej odbył się Koncert Jubileuszowy, w trakcie którego zaproszone zespoły, a przede wszystkim jubilaci zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Wśród zaproszonych zespołów oprócz „Poranka” była Kapela Ludowa Pyrzyczanie, przedstawiciele „Seniority”, a także „Jaworka”.

Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną przy ludowych dźwiękach, a trwało do późnych godzin wieczornych.