Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017

dodano: 02-11-2016

W miniony piątek, 28 października br., w sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017. Zebranych powitał Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury Pan Tomasz Lewandowski. Podczas swojego wystąpienia wspomniał o wydarzeniach kulturalnych, jakie miały miejsce w mijającym roku.

Następnie poprosił o zabranie głosu Panią Burmistrz Marzenę Podzińską, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom kultury, a następnie wręczyła Stypendium oraz Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce. Tegoroczne Stypendium za wybitne osiągnięcia
w dziedzinie sztuk pięknych otrzymała Hanna Rojek – absolwentka Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia, a obecnie uczennica Szkoły Muzycznej II Stopnia w Stargardzie.

Wielokrotna laureatka przeglądów piosenki dziecięcej o zasięgu wojewódzkim i regionalnym.

Największym jej osiągnięciem jak do tej pory jest zajęcie II miejsca
w V Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym.

Nagrodę Artystyczną Gminy Pyrzyce za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał Tomasz Lewandowski – pianista, kompozytor, aranżer, na co dzień Dyrektor PDK. Pamiętamy go m.in. z organizacji szeregu koncertów i widowisk teatralno-muzycznych, choćby „Zapytaj mnie o Polskę”, „Lutowanie”, „Twarze Osieckiej”, czy „Brzdąc” Charliego Chaplina do którego napisał muzykę.

Kolejnym punktem programu był krótki występ „Dzieciaków PeDeKu”, uczniów pracowni wokalnej, prowadzonej przez Pani Magdalenę Borowiecką – instruktora Pyrzyckiego Domu Kultury.

W trakcie uroczystości Dyrektor PDK serdecznie podziękował „Przyjaciołom PeDeKu”, ludziom, którzy na co dzień wspierają pyrzycką kulturę, po czym wręczył im wyróżnienia. Nie zapomniał także o byłych i obecnych pracownikach dziękując im za wkład pracy jaki poczynili przez minione lata. Z racji tego, iż zbliża się 1 listopada, Święto Zmarłych, czas zadumy i wspomnień wyczytano nieżyjących już działaczy kultury.

Po oficjalnej części Inauguracji na scenę wkroczyli muzycy szczecińskiego „Pomeranian Youth Big Band” grający szeroko pojętą muzykę rozrywkową.

W trakcie otwarcia sezonu kulturalnego na korytarzu Pyrzyckiego Domu Kultury utworzono wystawę zdjęć pt. „Byliśmy – Jesteśmy”.  Ekspozycja przedstawiała historię budowy Domu Kultury w Pyrzycach. Otwarcie sezonu kulturalnego zwieńczył słodki poczęstunek zaproszonych gości.