Informacja - LKS Spartakus

dodano: 12-12-2016

W dniach 9-10.12.2016 w Uniejowie /łódzkie/ odbyło się podsumowanie sportowe Krajowego Zrzeszenia LZS. Rok 2016 był rokiem wyjątkowym, ponieważ Ludowe Zespoły Sportowe obchodziły jubileusz 70 lecia. W systemie sportu młodzieżowego w Polsce sklasyfikowano ogółem  jest 3517 klubów, natomiast LKS Spartakus znalazł się na 121 miejscu.

W klasyfikacji klubowej Zrzeszenia LZS punktowały 753 kluby, gdzie LKS Spartakus zajął wysokie 26 miejsce. Jednak największy sukces powtórzyliśmy /w 2015 także I m-ce/ w dyscyplinie sumo, pozostawiając w tyle bardzo duże ośrodki.

Oto klasyfikacja klubów LZS w sumo za 2016 r.

1 m. LKS Spartakus Pyrzyce   - 161 pkt
                2 m. ZTS Sokół Lublin             - 92 pkt
                3 m.  KS Sobieski Poznań      - 91 pkt

Za bardzo dobre wyniki Rada Główna LZS wyróżniła klub okazałym pucharem, który z rąk wiceprzewodniczącego RG KZ LZS Pana Marka Mazura odebrał prezes Bolesław Kowalski w towarzystwie trenerów; Henryka Pełki i Grzegorza Jaska. Wyróżnienie to jest oczywiście okupione ciężką pracą na treningach zawodniczek i zawodników pod okiem sztabu trenerskiego, a także zaangażowaniu rodziców i wsparciu finansowemu sponsorów  i pomocy władz gminy i powiatu, za które serdecznie dziękujemy.

Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski