ZŁOTE GODY

dodano: 13-12-2016

W dniu 09.12. br. małżonkowie, którzy w 2016 roku obchodzili Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz do Pyrzyckiego Domu Kultury na wyjątkową uroczystość.

W dowód uznania za wieloletnie pożycie małżeńskie a także za wzór i przykład zgodności małżeńskiej, lojalności i wierności Jubilaci zostali odznaczeni przez Panią Burmistrz Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP.

Złote Gody wraz ze swymi najbliższymi świętowali:

1. Państwo Stanisława i Stanisław Bisyngier

2. Państwo Jadwiga i Eugeniusz Chojęta

3. Państwo Wiesława i Władysław Farbotko

4. Pani Wiktoria Wiszniowska-Kijana i Pan Józef Kijana

5. Państwo Zofia i Jarosław Kozak

6. Państwo Teresa i Marian Łabiga

7. Państwo Wanda i Zdzisław Musiała

8. Państwo Kazimiera i Henryk Muskała

9. Państwo Genowefa i Wilfrid Nadolni

10. Państwo Janina i Wiesław Nowakowscy

11. Państwo Zofia i Lech Poszyler

12. Państwo Kazimiera i Michał Szabo

13. Państwo Krystyna i Tadeusz Sobolewscy

14. Państwo Genowefa i Franciszek Tarnowscy

15. Państwo Jadwiga i Marian Tworzewscy

Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w uroczystości Państwo Maria i Ludwik Fetings.

W roku 2016 uhonorowana została również para, która obchodziła 68 rocznicę ślubu. Państwo Petronela i Jan Wiśniewscy otrzymali od Burmistrz Pyrzyc specjalną Odznakę Burmistrza "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Podczas uroczystości do Jubilatów zostało skierowanych wiele ciepłych słów podziwu i uznania. Były też upominki, toast za zdrowie par oraz jubileuszowy tort.

Karolina Rutkiewicz

Urzędu Stanu Cywilnego