WYTAŃCZYLIŚMY POMOC

dodano: 21-12-2016

„Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci” - Zenta Maurina Raudive. Tym cytatem łotewskiej pisarki możemy podkreślić ogromne zaangażowanie i wniesioną pracę koordynatora festynu – OSiR-u przy wsparciu organizacyjnym wielu instytucji, organizacji oraz osób prywatnych w przeprowadzenie niedzielnego festynu charytatywnego pt. „Wytańczmy pomoc”.

Pyrzyczanie zawsze łączą się we wspólne działanie, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, czego przykładem była kolejna akcja. Tym razem śpiewaliśmy, tańczyliśmy, licytowaliśmy, i nie tylko ... dla Wojtka Kłaczkiewicza z Brzeska.

Od godz. 15.00 do 19.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach na wszystkich gości czekała świetna zabawa i wielkie emocje!

Na scenie kolorowe stroje i barwne utwory Zespołu „Cierchaj” umilały przybyłym na halę czas i zachęcały do korzystania  z przygotowanych atrakcji.

Artystyczno – sportowym wydarzeniem na scenie była taneczna zumba w wykonaniu Dream Team’u – Kamili Cichosz i Grzegorza Sokulskiego z Goleniowa oraz pokaz fitness pyrzyckiej grupy Pań, którą prowadzi Marta Grondalczyk.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były stoiska: gastronomiczne ze swojskim jadłem   i grillowanymi przysmakami; kawiarenka z napojami, ciastem i goframi; Wyspa skarbów – każdy los wygrywał; kiermasz świąteczny z cudownymi ozdobami świątecznymi; kącik kreatywny dla maluchów; malowanie twarzy i balonowe „cudeńka”; zabawa w celne strzały do bramki z zawodnikami Sokoła Pyrzyce i Sępa Brzesko; mierzenie ciśnienia i dla palaczy - pomiar dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dla jeszcze niezarejestrowanych stanowisko DKMS. Atrakcją festynu była możliwość zrobienia zdjęcia, otrzymania autografu oraz rozmowa z  I – wszą Wicemiss Polski 2016 - Oktawią Kaźmierczak.

Natomiast dopełnienie całości, to odbywające się co 30 min. licytacje wartościowych przedmiotów – zegarka Gino Rossi; biżuterii; voucherów (do kosmetyczki, fryzjera, MINI MAXA, na sesję fotograficzną, do siłowni i solarium, wydruk zdjęcia wielkoformatowego na 80 cm x 100 cm, kolacja dla dwojga, na zakupy w sklepie motoryzacyjnym), baneru biało – czerwonego z napisem Polska; koszulek: z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010, Mercedez Benz, Nike w barwach Barcelony;  książek; robota kuchennego; bałwanka wykonanego z 400 szt. kubeczków plastikowych; zestawów świątecznych; kosza z owocami, czy też pachnącej chatki z piernika.

Do głównej aukcji wystawione były koszulki: Marcina Robaka – zawodnika Lecha Poznań wraz z biletem na mecz oraz zdjęciem z zawodnikiem; Ricarda Nunesa - zawodnika Pogoni Szczecin oraz wstęp do szatni po meczu, zdjęcie lub nagranie filmiku; SKRY Bełchatów z podpisami zawodników; szalik „Sokoła” Pyrzyce; zestaw upominkowy z piórem Parker. Od Oktawii Kaźmierczak - szarfa z eliminacji do wyborów Miss Polski 2016, strój kąpielowy oraz numer startowy.

Wszystkie stoiska były licznie oblegane przez kupujących. W prowadzonych licytacjach zainteresowanych nie brakowało. Niektóre przedmioty były sowicie podbijane, co skłaniało potencjalnych posiadaczy danego przedmiotu do „walki” o bycie szczęśliwym jego posiadaczem. I tak udało się uzbierać niebagatelną kwotę 13.390,05 zł na leczenie   i rehabilitację Pana Wojciecha.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wkład pracy oraz pomoc rzeczową wniesioną w przygotowanie tak szlachetnej akcji, koordynator - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Joanna Woźniak kieruje do szkół, przedszkoli, instytucji samorządowych, organizacji, klubów, stowarzyszeń  i osób prywatnych, ale przede wszystkim do pracowników OSiR.

WSPIERAJĄCY ORGANIZACYJNIE I RZECZOWO:

1. Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska
  43. Piekarnia, Cukiernia „AGA” A. Kminek, P. Wydro Pyrzyce
  44. Cukiernia Kaczmarek Pyrzyce
  45. Księgarnia „BAJKA” Krystyna Gunerka Pyrzyce
  46. Danuta i Jacek Matyjasik Restauracja „PARK”
  47. Agnieszka Nowaczek
  48. Kwiaciarnia Eliza Frątczak Pyrzyce