Koncert Bożonarodzeniowy w Mielęcinie

dodano: 22-12-2016

Ciepłą, świąteczną atmosferę można było poczuć w czasie wigilijnego spotkania w świetlicy wiejskiej w Mielęcinie, które odbyło się w piątkowe popołudnie 16 grudnia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mielęcinie pod kierunkiem Pauliny Grab, Ewy Kędzierskiej i Elizy Gad zaprezentowali jasełka oraz koncert kolęd i pastorałek.

Występ został urozmaicony prezentacją kolęd zaprzyjaźnionego zespołu śpiewaczego Wrzos z Krzemlina. Finałowa pastorałka kończąca występ bardzo wzruszyła zgromadzoną publiczność i była znakomitym wstępem do składania  świątecznych  i noworocznych życzeń, które rozpoczęli Dyrektor Roman Major oraz Burmistrz Marzena Podzińska. Po części oficjalnej uczniowie, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście kosztowali wspaniałych ciast, ciasteczek, barszczu, krokietów i śledzi przygotowanych przez Radę Sołecką Mielęcina mogli też na kiermaszu prowadzonym przez Radę Rodziców kupić wiele wspaniałych ozdób przygotowanych przez uczniów, rodziców  i nauczycieli.