Zapraszamy na szkolenie

dodano: 16-01-2017

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca

w obszary wiejskie”, „Europejski Fundusz Morski i Rybacki”.

Zapraszamy na szkolenie/warsztaty z zakresu PROJEKTÓW GRANTOWYCH planowanych do realizacji na obszarze Stowarzyszenia „WIR”.

Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju zaprasza do uczestnictwa w szkoleniu w poniższych terminach (zakres tematyczny ten sam) :

8 lutego 2017 r. (środa) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Pyrzyce, Plac Ratuszowy 1; rozpoczęcie szkolenia godz.10.00.

lub 14 lutego 2017 r. (wtorek)  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stargard, ul. Rynek Staromiejski 5; rozpoczęcie szkolenia godz.10.00.

Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa -  telefonicznie /91/ 578 43 78 lub e-mailem    wir-lgd@wp.pl podając imię i nazwisko, nazwę reprezentowanego podmiotu, telefon kontaktowy i wybrane miejsce uczestnictwa w szkoleniu.
Dla  terminu 8 lutego  potwierdzenie uczestnictwa do dnia 6 lutego.

Dla  terminu 14 lutego  potwierdzenie uczestnictwa do dnia 10 lutego.

PROGRAM RAMOWY:

1. Prezentacja wybranych elementów z LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU Stowarzyszenia „WIR” na lata 2016 - 2023 oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  2. Omówienie naborów konkursowych grantów, poziomu dofinansowania.
  3. Omówienie wniosku o przyznanie pomocy na operacje grantowe ( „Akademia wolnego czasu „ i „Powrót do tradycji”).  Warsztaty wypełniania wniosku.
  4. Karta opisu operacji – dodatkowy załącznik do wniosku o przyznanie grantu.
  5. Kryteria wyboru projektów grantowych, wybrane elementy procedury oceny wniosków. Test sprawdzający wiedzę.
  6. Konsultacje indywidualne pomysłów potencjalnych Grantobiorców.