REKORDOWA ORKIESTRA w Pyrzycach!

dodano: 18-01-2017

25. FINAŁ WOŚP – dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Tegoroczny jubileuszowy Finał rozpoczął się o godz.14:00 w Pyrzyckim Domu Kultury. To tutaj scenę, budynek i teren wokół, opanowali wolontariusze, wystawcy i darczyńcy.

Orkiestrowe granie w PeDeKu rozpoczęły maluchy z Przedszkola Publicznego nr 4. Zaraz po nich na scenie pokazał się duet: Wiktoria Sobczak i Joanna Maduzia, które reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. Kolejni młodzi artyści to orkiestra Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, po nich występy Dzieciaków PeDeKu (Wiktoria Sobczak, Malwina Kulczyk, Honorata Przepiórka, Natalia Olejniczak, Maja Wiśniewski, Hania Rojek, Kacper Stawiarski, Wiktoria Panek i Hania Zielińska), występ kapeli ludowej „Pyrzyczanie”, a na zakończenie Maciek Silski z zespołem Waterstone. Tempo i gatunki muzyczne zmieniały się jak w kalejdoskopie. I tak miało być, spontanicznie, energetycznie, kolorowo i z wielkim sercem.

Kiedy sala widowiskowa tętniła od muzyki na przemian z pełnymi emocji licytacjami, na holu i w pomieszczeniach domu kultury trwały różnego rodzaju akcje. Z jednej strony warsztaty Fabryki Dobrego Czasu, z drugiej zapraszała kawiarenka na domowe wypieki, na parterze Wyspa Skarbów. Tu i tam trwał orkiestrowy ferment. Pokaz pierwszej pomocy, zajęcia z wikliny papierowej, spotkanie z żołnierzami Armii Kanadyjskiej, okazjonalne zdjęcia z 1 Vice Miss Polski Oktawią Kaźmierczak, malowanie twarzy, wyklejanie orkiestrowych postaci zorganizowane przez Pyrzycką Radę Młodzieżową. Warto wspomnieć o ciekawej akcji czytania dzieciom bajek przez Pyrzyczan pn. „Poczytanka”, której pomysłodawcą było Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw. Przecież na placu przed budynkiem PDK również wiele się działo: przejażdżki ciągnikami, stoiska z cukrową watą, pierogami, kiełbasą i gorącymi zupami, strzelnica sportowa i pokaz broni, strażacki wóz bojowy, a obok uroczy kucyk. Ot, klasyczny obrazek orkiestrowej zawieruchy. W tym samym czasie w Szpitalu Powiatowym można było skorzystać z bezpłatnych wizyt u internisty, ginekologa i okulisty.

Najwięcej emocji budziły jednak licytacje. Licytatorzy dwoili się i troili, aby zachęcić do kupna przeróżnych fantów. Tego zadania na przemian podjęli się Magdalena Borowiecka, Agata Cielecka, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz dyrektor PDK Tomasz Lewandowski. Licytowane były przeróżne rzeczy: kosze upominkowe, rożnego rodzaju vouchery, karnety i bony, wiklinowe lalki i kosze, koszulki, zestawy biżuterii, książki, gry, kubki, zegarki, bukiety i wiele innych. Za najwyższe kwoty sprzedane zostały: koszulki 25. finału WOŚP – 1200 zł i 500 zł, zaproszenie na mecz Polska-Rumunia (eliminacje MŚ 2018) - 860 zł, , kosz upominkowy – 800 zł, płyta Maćka Silksiego „Alodium” (oczywiście z dedykowanym podpisem artysty) – 650 zł, tort z wielkim czerwonym sercem WOŚP – 470 zł, Sukienka I Vice Miss Polski – 400 zł.

Ta kolejna inicjatywa charytatywna Jerzego Owsiaka to nasz pyrzycki rekord. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyrzycach zebrano kwotę 45.660,24 zł! Nie sposób podziękować każdemu z osobna, ale również nie sposób nie wymienić nikogo.

Organizatorem 25. Finału WOŚP w Pyrzycach był PYRZYCKI DOM KULTURY pod kierownictwem Pana Tomasza Lewandowskiego.

Wolontariuszami i organizacją sztabu zajmowały się Panie: Agata Cielecka.i Agnieszka Klucznik-Barańska.

Grali z nami: Gmina Pyrzyce, Fabryka Dobrego Czasu, OSP z terenu gminy Pyrzyce, PSP, Straż Miejska, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szpital Powiatowy w Pyrzycach, Starostwo Powiatowe, Pyrzycka Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Coolturalni, Strzelnica Military Area, Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich, Zespół Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki, Gimnazjum Publiczne i Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi, Pyrzycka Szkoła Muzyczna, Pyrzycka Rada Młodzieżowa, Bank PeKaO S.A. Oddział w Pyrzycach, (oficjalny Bankier WOŚP), Klub Abstynenta Krokus, TVK Aura, Maciej Machiński, Mariusz i Jacek Rojek.

Firmy i osoby, które wsparły finał: Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, Przedszkole Nr 4, Przedszkole „Promyczek”, Przedszkole Nr 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach, Backer OBR, Kuchnia Centralna, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Oddział Pyrzyce, Restairacja Salvador, Restauracja Park, Bank BPH Oddział w Pyrzycach, Dezet-Plast Okna PCV Łukasz Makowski, Aldom Technika Grzewcza i Ciepłownictwo, Wiklinowe Marzenie Leokadia Oszczyk, Stowarzyszenie Pyrzyce Plus, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap”, Gabinet kosmetyczny „Victoria”, Gabinet kosmetyczny Oleny Holokoz, Sklep zoologiczny „Złota Rybka”, Księgarnia „Bajka”, Kwiaciarnie: „Basztowa”, „Gracja”, „Marzenie”, „Stokrotka”, „U Gabrysi”, „Zielony Zakątek”, kwiaciarnia Pani Elizy Frątczak, kwiaciarnia Państwa Witońskich, Jubiler ArMel, Salon fryzjerski „Nina”, Firma wielobranżowa „Kleopatra”, Centrum wędkarskie „Fala”, Złotnik Kordian Dębicki, Sklep „Wszystko dla domu”, właściciele Stacji Paliw CHrom, Sklep firmowy Agroma S.A., Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Zastępca Burmistrza Pyrzyc Robert Betyna, Joanna Życińska, Maciek Silski, Lucyna Wilgocka, Irena Olech, Krzysztof Posyniak, Radio Stargard.

Największe podziękowania należą się Wam, drodzy darczyńcy! Za wielkie serca i za bezinteresowną chęć niesienia pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami.

Ewa Hancz i Romuald Fijałkowski (PDK)