46. BIEGI GRYFITÓW

dodano: 09-05-2017

W piątek - 28 kwietnia br. w zawodach, z ponad czterdziestoletnią historią, wystartowało 500 biegaczy, w tym uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Do Pyrzyc przyjechali entuzjaści biegania m.in. ze Szczecina i Dolic, aby na terenach  pyrzyckiego stadionu ścigać się na trasach od 400  do 3000 m.
Zawody rozpoczęły się defiladą, którą prowadzili zawodnicy LMKS Żak – Espadon Pyrzyce (uczniowie GMS w Pyrzycach) niosący flagę olimpijską oraz poczet flagowy. Za pocztem szli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, zaproszeni goście oraz zawodnicy i zawodniczki piątkowych zmagań.
Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez Zastępcę Burmistrz Pyrzyc – Roberta Betynę oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Joannę Woźniak nastąpił ceremoniał olimpijski: wciągnięcie flagi na maszt, odczytanie apelu olimpijskiego oraz zapalenie znicza. Powinności tych dokonała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.
Tradycyjnie na start jako pierwsi wbiegli pierwszo i drugoklasiści. Ostatnimi, którzy kończyli tegoroczną imprezę lekkoatletyczną, byli mężczyźni rocz. 1999 i starsi, mając do pokonania dystans 3000 m.
Na linii mety każdy uczestnik zawodów udekorowany był okazałym złotym medalem. W każdej konkurencji pierwsza trójka otrzymała puchar i dyplom, natomiast za miejsca IV – VI zawodnikom wręczone zostały statuetki oraz dyplomy. Dekoracji dokonali: Robert Betyna - Zastepca Burmisztrz Pyrzyc, Joanna Woźniak - Dyrektor OSiR oraz z ramienia Starosty Pyrzyckiego – Piotr Olech – dyrektor PMOS.
Dodatkowo dla szkoły za najwyższą frekwencję (stosunek procentowy uczestników biegów do ilości uczniów uczęszczających do danej placówki) przewidziany został voucher na zakup sprzętu sportowego na kwotę 1000 zł. Nagroda trafiła do SP w Mielęcinie.