Młodzi sumici ze „Spartakusa” niezwyciężeni w Pyrzycach

dodano: 31-05-2017

W dniu 27 maja 2017 w hali sportowej OSiR w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo, które zgromadziły 200 zawodników z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Zawody uroczyście otworzyła Pani Burmistrz Marzena Podzińska w towarzystwie Wicepresa Polskiego Związku Sumo – Pana Dariusza Fabianowskiego, Wicestarosty – Bartłomieja Królikowskiego, Z—cy Burmistrza – Roberta Betyny, Pani Dyrektor OSiR – Joanny Wożniak oraz Prezesa LKS Spartakus – Bolesława Kowalskiego.

Po raz kolejny zawodniczki i zawodnicy „Spartakusa” Pyrzyce potwierdzili swoją dominację w sumo. W punktacji drużynowej wśród startujących 14 klubów podopieczni trenerów:  Eugeniusza Klimczaka, Henryka Pełki, Grzegorz Jaska i Romualda Pełki zdecydowanie zwyciężyli przed KS „Sobieski” Poznań i „Samson” Kobylin zdobywając łącznie 43 pkt. i 16 medali w tym: 7 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych.

Złoci medaliści LKS Spartakus

1.Wiktoria Gers - 33 kg Szkoła Podstawowa w Okunicy

2.Filip Plizga - 40 kg SP z OI w Pyrzycach

3.Wiktor Piwoni – 45 kg Szkoła Podstawowa w Okunicy

4.Joanna Nowak – 40 kg Zespół Szkół w Warnicach

5.Klaudia Dyszkiewicz - 55 kg Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach

6.Natalia Rozel - 60 kg Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach

7.Monika Pawłowska - +65 kg SP z OI w Pyrzycach

Srebrni medaliści LKS Spartakus

1.Dominika Kusztal - 33 kg Szkoła Podstawowa w Mielęcinie

2.Paweł Stępień - 36 kg Zespół Szkół Publicznych w Bielicach

Brązowi medaliści LKS Spartakus

1.Wioletta Szkraba - 40 kg Zespół Szkół Publicznych w Bielicach

2.Weronika Dyszkiewicz - 45 kg SP z OI w Pyrzycach

3.Maciej Turkiewicz - 55 kg SP z OI w Pyrzycach

4.Samulak Aleksandra - 55 kg SP z OI w Pyrzycach

5.Turczyńska Weronika - 60 kg Zespół Szkół Publicznych w Bielicach

6.Grudzień Wojciech - 75 kg Szkoła Podstawowa w Mielęcinie

7.Jagoda Mazurak - +65 kg Zespół Szkół w Warnicach

Koordynatorem zawodów była Pani dr Małgorzata Kitowska, natomiast sędzią głównym – Eugeniusz Klimczak.

LKS „Spartakus” pragnie również gorąco podziękować  nauczycielom: Katarzynie Stępień i Bożenie Hawryszków z  Zespółu Szkół w Warnicach, Edycie Antosik ze Szkoły Podstawowej w Mielęcinie, Ani Ręk ze Szkoły Podstawowej w Okunicy oraz Leszkowi Domszemu z Zespół Szkół Publicznych w Bielicach za pomoc i przygotowanie swoich wychowanków.

Za Zarząd LKS Spartakus

Prezes Bolesław Kowalski