Piknik majowy

dodano: 31-05-2017

W sobotę, 27 maja, w Parku im. Jana Pawła II w Pyrzycach odbył się PIKNIK MAJOWY zorganizowany przez Pyrzycki Dom Kultury. Od godz. 13.00 mieszkańcy miasta i okolic mieli okazję podziwiać 68 zabytkowych pojazdów w ramach X Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych pod wodzą Komandora Zlotu Andrzeja Nocen.

Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków, cymbergaja, były lody, gofry, stoiska z zabawkami oraz blok rekreacyjno-sportowy zorganizowany przez OSiR. O 14.00 rozpoczął się I Przegląd Kapel, Zespołów Śpiewaczych, Solistów i Instrumentalistów Ludowych „LUDOWE JEST PIĘKNE”, którego gospodarzem była Kapela Ludowa Pyrzyczanie. Przegląd poprowadziła Pani Agnieszka Urbańska wraz z Panem Arturem Marcinkiewiczem. Kolejno wystąpiły zespoły: Biesiada z Warnic, Kalina z Dolic, Jarzębina z Kozielic, Kresowianka z Letnina, Stepniczanie ze Stepnicy, Kalina z Kobylanki, solista Pan Ryszard Jan Zagórski z Nowogardu oraz zespół Jaworek z Rzepnowa. Kapela Ludowa Pyrzyczanie również zaprezentowała się na scenie, ale jako gospodarze, już poza konkursem. Jury konkursowe w składzie: Anna Bajon, Klaudia Szczepkowska oraz Michał Mazur, postanowiło I miejsce przyznać Regionalnemu Zespołowi Śpiewaczemu Kresowianka z Letnina za autentyczność wykonywanych pieśni, brzmienie oraz oryginalny strój kresowy. II miejsce zajął Pan Ryszard Jan Zagórski za wykonanie utworów pochodzących z początku ubiegłego stulecia, a III nagrodę otrzymał Zespół Śpiewaczy Jaworek, który zaprezentował się w strojach z regionu Wielkopolski oraz wykonał pieśni pochodzące z tamtych stron. Nagroda publiczności trafiła do Zespołu Biesiada. Dyplomy oraz nagrody w postaci wiklinowych „Pyrzyczanek”, tak bardzo charakterystycznych dla naszego regionu, wręczyła Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska. „Pyrzyczanki’ zostały również wręczone przedstawicielom Automobilklubu Stargardzkiemu – Sekcja Pojazdów Zabytkowych za trzy najlepiej prezentujące się auta. Na zakończenie pikniku wystąpił Pan Piotr Marcinkiewicz oraz Pani Agnieszka Urbańska. Dziękujemy Restauracji Park, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz OSP z tereny gminy Pyrzyce za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Ewa Hancz, PDK