Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

PIERWSZY NOWY SAMOCHÓD DLA OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W GMINIE PYRZYCE

dodano: 11-07-2017

Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc w roku 2015 podjęła decyzję o zakupie nowego samochodu dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Pyrzyce. Dotychczas są to samochody używane, pozyskiwane od partnerów niemieckich lub wycofywane z użytku przez inne służby.

W 2016 roku Gmina Pyrzyce wzięła udział w projekcie Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zakup samochodu wraz z pakietem ochronnym dla OSP Brzesko, którego całkowity koszt wynosi 853.000,00 zł, Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie RPO 570.774.00 zł + WFOŚiGW – 73.526,00 zł. Wkład własny gminy wyniósł 208.700,00 zł.

OSP w Brzesku otrzymała nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa RPZP.03.00.00 Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, działanie RPZP.03.04.00 Adaptacja do zmian klimatu, typ projektu Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, tytuł projektu Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, realizowanego przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Partner zadania – OSP w Brzesku otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy z pojemnością zbiornika na wodę 4680 litrów. W czasie odbioru techniczno-jakościowego samochodu w Kielcach, strażacy odbyli szkolenie z zakresu obsługi i zasad eksploatacji pojazdu. Samochód znajduje się już w OSP Brzesko.

 

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia