Pyrzyce Tańcem Malowane

dodano: 31-10-2017

Od ubiegłego roku Pyrzyce stały się miastem promującym ruch taneczny wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Stało się to za sprawą Stowarzyszenia Tańca Sportowego Pyrzyce wraz z partnerami: Gminą Pyrzyce, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz Grupą Astra – Szkołą Tańca ze Szczecina, którzy wprowadzili do kalendarza imprez sportowych Jesienny Turniej Tańca Towarzyskiego z Cyklu Grand Prix Astra o Puchar Burmistrz Pyrzyc.

W sobotę (28.10.2017 r.) w godzinach przedpołudniowych do pyrzyckiej hali OSiR przybywały uczestniczki i uczestnicy wraz z całymi rodzinami, aby stanąć w turniejowe szranki i wytańczyć w swojej kategorii wiekowej najwyższe miejsca na podium i otrzymać okazałe trofea. Ponad 200 dziewcząt i chłopców zawładnęło parkietem hali podczas II edycji turnieju.

Tegoroczny turniej podzielony był na dwa bloki sportowe. Wszyscy uczestnicy przepiękne prezentowali się w walcu angielskim, wiedeńskim, guick stepie, cha-chy, radosnym jive’a, sambie oraz polce.

Turniej poprowadzili Katarzyna Florczuk i Łukasz Słowikowski, a Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce pod przewodnictwem Joanny Suwińskiej i Janusza Urbańskiego uświetnił galowy nastrój wieczoru.

Oficjalnego otwarcia sobotniej Gali dokonała Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska, życząc uczestnikom wspaniałych wrażeń, przepięknie wytańczonych rytmów oraz cudownej zabawy.

Niepowtarzalny klimat uroczystości zapewniła profesjonalna oprawa artystyczna. Pomiędzy blokami pary sportowe ST „ASTRA” ze Szczecina, posiadające tytuł Wicemistrzów Polski – Kinga Kaczmarek i Damian Grabowski oraz Katarzyna Magdziarz i Filip Karkosz oczarowywali widzów magią tańców standardowych i latynoamerykańskich.

W radosnych rytmach zaprezentowały się przedszkolaczki z Pyrzyc - Astra Kids, którą prowadzi Pani Sara Matysiak. Schemat ruchów, ubiór i muzyka – to elementy dodane do cudownego pokazu zaprezentowanego również przez pyrzycką grupę dziewcząt INTER MIX w tańcu nowoczesnym.

Mistrzowskie show przedstawiła formacja DANCE MIX ST Astra ze Szczecina, kierowana przez Panie Paulinę Kołodziej i Matyldę Bylicką, wśród której są Mistrzowie Świata w Tańcu Nowoczesnym z roku 2015/2016 i będą bronili tytułu w roku 2017.

W wielkim finale zgromadzeni goście mogli podziwiać elegancję i wdzięk ruchów w choreografii specjalnie przygotowanej i zaprezentowanej podczas Euro Dance Festiwal 2017.

Wielkie emocje, niezwykłe piękno tańca towarzyskiego i nowoczesnego w najlepszym wydaniu - tego wszystkiego nie zabrakło podczas drugiej edycji  Gali - Pyrzyce Tańcem Malowane. To niecodzienne wydarzenie zgromadziło całą rzeszę uczestników i widzów, a organizatorzy zadbali o wysoki poziom i niepowtarzalną atmosferę.