BRIEFING PRASOWY PYRZYCKA SZYBKA DYCHA BACKER OBR

dodano: 02-03-2018

21 lutego o godzinie 10.00 w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbył się briefing prasowy dotyczący drugiej edycji imprezy biegowej Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR.  Spotkanie z mediami zorganizowane zostało przez Marzenę Podzińską Burmistrz Pyrzyc oraz Marcina Paprockiego dyrektora biegu Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR (Stowarzyszenie K2 Partners).

Podczas briefingu prasowego organizatorzy spotkania przedstawili aktualne informacje dotyczące wyścigu. 18 marca bieżącego roku, podczas Pyrzyckiej Szybkiej Dychy odbędą się biegi na dystansie 5 i 10 km. W pierwszej edycji udział wzięło 734 biegaczy, a w chwili obecnej na liście startowej znajduje się już 941 opłaconych osób (przy limicie 1000 startujących).  Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest przygotowana z myślą zarówno o doświadczonych jak i początkujących  pasjonatach biegania.

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy z uczestników biegu otrzyma przed startem m.in. oryginalną koszulkę pamiątkową w barwach narodowych oraz na mecie niepowtarzalny medal z pyrzyckim, czerwonym gryfem. Dodatkowo biegacze mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację patriotyczną stroju startowego, w którym nagrody dla zwycięzców ufundowała Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc.

Podczas biegu odbędzie się zbiórka charytatywna na wózek dla Jakuba Chmielewskiego, który urodził się z rzadkim zespołem wad wrodzonych Cornelia de Lange. Jakub zmaga się również ze złośliwym nowotworem lewego policzka. Pani Burmistrz Marzena Podzińska postanowiła wesprzeć zbiórkę przekazując na licytację swój nr startowy „1” w Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR.

Impreza zadebiutowała w zeszłym roku i od razu dołączyła do największych biegów ulicznych w regionie.  Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Pyrzyce do kibicowania i zachęcają do wzięcia udziału zarówno w drugiej edycji Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jak i w zbiórce charytatywnej mającej na celu poprawę komfortu życia mieszkańca naszej gminy.

Zapisy do drugiej edycji tej imprezy sportowej potrwają do 2 marca 2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc startowych.

Szczegóły oraz zapisy: http://szybkadycha.pl/ , https://www.facebook.com/szybkadycha/