DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ - PRĘDKOŚĆ”

dodano: 26-02-2018

W dniach 24-25.02 policjanci ruchu drogowego pyrzyckiej komendy przeprowadzą działania pn. „Trzeźwość - Prędkość”.

W najbliższy weekend policjanci przeprowadzą działania pn. „Trzeźwość - Prędkość”. To część akcji prowadzonej na drogach Naszego powiatu. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie - nietrzeźwych kierowców, egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza z ograniczeniami prędkości.

Są tacy kierujący, u których alkohol i pośpiech zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze a także dla samych siebie i swoich pasażerów często najbliższych członków rodziny.

Podczas ostatniego weekendu pyrzyccy policjanci interweniowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na odcinku drogi Linie – Bielice. 36-letni kierowca Citroena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący znacznie przekroczył prędkość.

W trakcie działań wykorzystywane będą wszystkie urządzenia pomiarowe jakimi dysponuje Policja, a więc są to zarówno urządzenia do badania zawartości alkoholu w organizmie, jak również videorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska