GALA PYRZYCKIEGO PLEBISCYTU SPORTOWEGO 2018

dodano: 28-02-2018

23 lutego 2018 roku w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się Gala Pyrzyckiego Plebiscytu Sportowego zorganizowana przez Marzenę Podzińską Burmistrz Pyrzyc we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. W uroczystości udział wzięli  Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Rafał Stańczuk, Przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, olimpijczycy Dorota Brzozowska, Rajmund Zieliński oraz Marek Kolbowicz, a także prof. dr hab. Jerzy Eider Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz środowisko sportowe.

W tegorocznym plebiscycie wyłonieni zostali laureaci w 6 kategoriach:

Junior roku 2017:

I miejsce-  Patrycja Dyszkiewicz - sumo

II miejsce - Marcel Pszczoła - siatkarz

III miejsce - Kaludia Kudłaczewska - siatkarka

Senior roku 2017:

I miejsce - Oskar Wiśniewski – karate, kumite

II miejsce - Kinga Kapica - zapasy

III miejsce - Rafał Mogielski – piłka nożna

Talent Roku 2017 - Jan Pakuła – piłka nożna

Trener roku 2017 - Eugeniusz Klimczak – trener LKS SPARTAKUS PYRZYCE

Drużyna roku 2017 - LMKS ŻAK ESPADON Pyrzyce MŁODZIKI

oraz Przyjaciel Sportu roku 2017:

Bożena Tołoczko, Piotr Dalke, Leszek Gołebiowski, Dominik Kulpa, Bolesław Kowalski, Zuzanna i Witold Osowscy, Jan Kozak, Dariusz Zybała, Sklep Mrówka Pyrzyce ,Monika i Jacek Pakuła.

Wyboru laureatów tegorocznego plebiscytu dokonała w tajnym głosowaniu Kapituła w składzie

Przewodnicząca: dyrektor OSiR Joanna Woźniak

Członkowie:

- Grzegorz Jasek - LKS Spartakus Pyrzyce i LUKS Płonia Okunica,

- Ireneusz Szymański -UKS Piast Pyrzyce

- Marcin Mazurkiewicz - MLKS Sokół Pyrzyce

- Dariusz Świergul - AP Sokół Pyrzyce

- Wiesław Ryszawa - Klub Karate Kamikaze

- Aleksander Butkowski - LMKS Żak Espadon Pyrzyce

- Justyna Pawłowska - SP z OI w Pyrzycach

- Stanisław Białoszycki - Stowarzyszenie Rowerowe Pyrzyce.

Nagrody oraz wyróżnienia laureatom wręczyła Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc.

Galę Pyrzyckiego Plebiscytu Sportowego 2018 uświetniły występy zespołu instrumentalnego The Young Timers Pyrzyckiej Szkoły muzycznej, Szkoła Tańca ASTRA z pyrzyckimi tancerzami-grupami sportowymi Stowarzyszenia Tańca Sportowego Perła Pyrzyce oraz  grupą InterMix, uczniowie Szkoły Podstawowej, klasy gimnazjalnej Małgorzata Kowalczyk, Bartosz Kaźmierczak, Karol Gutkowski oraz Eryk Kurzyk w występie kabaretowym, reprezentanci Szkoły Tańca ASTRA ze Szczecina: Klaudia Masłowska i Błażej Alencynowicz - tancerze kat. B  oraz Hania Capar i Maciej Woźniak- tancerze kat. F.