GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

dodano: 03-09-2012

Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w  Brzesku odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013.

Gospodarz uroczystości Małgorzata Jasion – dyrektor miejscowej  szkoły podstawowej, do udziału w inauguracyjnych obchodach zaprosiła wszystkich dyrektorów gminnych szkół i przedszkoli, proboszcza parafii w Brzesku, prezesa ZNP O/Pyrzyce, radnych Rady Miejskiej w Pyrzycach, sołtysów Brzeska, Letnina i Obromina oraz rodziców dzieci uczęszczających do szkoły . Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych z gimnazjum w Pyrzycach, szkół podstawowych w Pyrzycach i Brzesku.  Dyrektor szkoły w Brzesku poinformowała o organizacji  roku szkolnego 2012/2013, a o jego otwarcie poprosiła burmistrza Pyrzyc – Jerzego Marka Olecha.
    Burmistrz w swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważne jest dziecko, wskazując na to, że dla dziecka należy zrobić wszystko, co możliwe, aby mogło się należycie kształcić. Był to także apel do nauczycieli, aby swoje obowiązki wykonywali z dużą rzetelnością i poświęceniem, gdyż praca nauczyciela jest misją  i  powołaniem. Burmistrz życzył uczniom i nauczycielom u progu nowego roku szkolnego cierpliwości, zdrowia, wiary we własne możliwości oraz sukcesów w nauce i pracy.
    Podczas uroczystości odbyło się pasowanie na pierwszaka, którego dokonała dyrektor szkoły w Brzesku, a dyplomy i upominki wręczyła dzieciom wychowawca pierwszoklasistów Ewa Prymus. Do grona społeczności szkolnej zostały przyjęte dzieci, które w tym roku będą uczyć się w „zerówce”. Najmłodsi uczniowie osobiście się przedstawili, a ich wychowawcą będzie Anna Ćwierzona.