Vysoke Myto - miasto partnerskie Pyrzyc - uczciło rocznicę 750 - lecia nadania praw miejskich

dodano: 10-09-2012

W miniony weekend na zaproszenie burmistrza Wysokiego Myta (Czechy) – Miloslawa Souška, przedstawiciele Gminy Pyrzyce wraz z członkami zespołu EMPTY SPACE uczestniczyli w uroczystych obchodach rocznicy 750 – lecia nadania praw miejskich oraz Międzynarodowych Dni Partnerstwa.

Podczas trzydniowych uroczystości gospodarze zapewnili bogaty i atrakcyjny program, m.in. w amfiteatrze i na miejskim rynku (największym w Czechach) odbyły się liczne koncerty grup rockowych, przedstawienie historyczne, występy lokalnych zespołów śpiewaczych i znanego czeskiego wokalisty.  Nasi chłopcy z EMPTY SPACE, podobnie jak w ubiegłym roku, zagrali trzy koncerty i zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Podczas uroczystej inauguracji obchodów 750 – lecia na rynku w Wysokim Mycie, burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech podziękował Miloslawowi Souškowi za zaproszenie i przekazał mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji Jubileuszu oraz pozdrowienia od Pyrzyczan. Jednocześnie wyraził słowa wdzięczności za pomyślnie układającą się partnerską, wieloletnią współpracę obydwóch miast i zapewnił o jej kontynuacji na różnych płaszczyznach (m.in. kontynuacja kolejnych międzynarodowych koncertów z udziałem uczniów szkół muzycznych z Korbach , Wysokiego Myta i Pyrzyc). W ratuszu nasza delegacja uczestniczyła również w roboczym spotkaniu, dotyczącym udziału we wspólnym unijnym projekcie miast partnerskich. Poza tym, w Teatrze Szembery przebywający z wizytą wysłuchali koncertu smyczkowego Czeskiej Filharmonii, byli uczestnikami uroczystego otwarcia, po gruntowym remoncie, Domu Kultury, którego wspólnie dokonali burmistrzowie oraz przedstawiciel miasta Korbach (Niemcy), odsłonięcia pomnika czeskiego króla Przemysława Otokara II – założyciela miasta oraz na zakończenie obchodów nasza delegacja była świadkiem barwnego pokazu ogni sztucznych.

MW