Piknik Stróżewski

dodano: 10-09-2018

18.08.2018 r. w Stróżewie (woj. wielkopolskie) po raz kolejny odbyła się impreza pod nazwą „Piknik Stróżewski”. Już po raz VIII to przedsięwzięcie organizowane jest  naprzemiennie przez dwa Stróżewa – z województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. W tym roku 37 osobowa delegacja Gminy Pyrzyce wraz z  Burmistrz  Pyrzyc Marzeną Podzińską i Sołtys Stróżewa Danutą Maćkowiak odwiedziła miejscowość Stróżewo, położoną w Gminie Chodzież. Podczas  spotkania odbyło się  oficjalne odsłonięcie drogowskazów do wszystkich pięciu  miejscowości o nazwie Stróżewo, które znajdują się w Polsce. Odsłonięcia dokonali obecni oraz poprzedni Sołtysi wsi, którzy zapoczątkowali „Pikniki Stróżewskie”, w tym Pani Iwona Skawińska ze Stróżewa (gm. Pyrzyce) oraz Pan Edmund Gapiński z Sołectwa Stróżewo (gm. Chodzież).

Po serdecznym powitaniu przez Sołtysa  Adriana Urbańskiego delegacja Gminy Pyrzyce została zaproszona   nad jezioro Miejskie, gdzie odbył się rejs słynną „Chodzieżanką”, dzięki uprzejmości pana Remigiusza Nowaka, prezesa honorowego chodzieskiego oddziału WOPR-u. Podczas wizyty odbyło się również zwiedzanie zakładu porcelany „Cerkam” w Stróżewie, a z  okazji odwiedzin  Pyrzyckiego Stróżewa odbył się występ laureata XIX edycji konkursu „Mam Talent”, Jakuba Herforta, a także zabawa taneczna sprzyjająca zacieśnianiu kontaktów między mieszkańcami miejscowości  Stróżewo.

Dziękujemy za serdeczne przywitanie oraz okazaną nam gościnność.