WYŚPIEWALIŚMY POMOC

dodano: 02-10-2018

„Każda radość, którą niesiemy innym zawsze do nas powróci”. Tym cytatem łotewskiej pisarki Zenty Mauriny Raudive możemy podkreślić zaangażowanie i wniesioną pracę koordynatora festynu – OSiR-u przy wsparciu organizacyjnym i rzeczowym wielu instytucji, organizacji oraz osób prywatnych w przeprowadzeniu sobotniego festynu charytatywnego pt. „Pomagamy Miłoszowi”.  Patronat nad festynem objęła Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska.

Pyrzyczanie często łączą się we wspólne działanie, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, czego przykładem była kolejna akcja.
    22 września od godz. 15.00 do 19.00 w Parku im. Jana Pawła II w Pyrzycach na wszystkich gości czekała świetna zabawa i wielkie emocje! Tym razem śpiewaliśmy,  ćwiczyliśmy,  licytowaliśmy, i nie tylko ... dla czteroletniego Miłoszka.
Na scenie barwne utwory lipiańskich zespołów: Kapeli Podwórkowej Ferajna Fiera i Star Fire umilały przybyłym na festyn czas i zachęcały do korzystania  z przygotowanych atrakcji.
Artystyczno – sportowym wydarzeniem na scenie był pokaz fitness w wykonaniu pani Agnieszki Babickiej z Lipian,  która jest instruktorką fitness i trenerem personalnym. Wspólnie z mężem Damianem – instruktorem kulturystyki prowadzą w Lipianach siłownię - „Fabryka Krokodyli”.
    Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były stoiska: gastronomiczne ze swojskim jadłem i grillowanymi przysmakami; kawiarenka z napojami, domowym ciastem i chrupiącymi goframi; popcorn i wata cukrowa; wyspa skarbów – każdy los wygrywał; kącik piękności dla maluchów - malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki; balonowe „cudeńka”; fotoramka. Swoje pawilony wystawili również: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pyrzycach;     Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Straż Miejska w Pyrzycach oraz Stowarzyszenie Rowerowe Pyrzyce. Panowie druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Pyrzycach przybyli na festyn wozem bojowym, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców, jak i dziewczynek.
    Natomiast dopełnieniem całości były odbywające się co 20 min. licytacje wartościowych przedmiotów m.in.: voucherów (do fryzjera, siłowni i fitness, na kolację dla dwojga, do strzelnicy, wejściówki VIP na XII Galę Gladiator Arena, na masaż, na lekcję nauki jazdy konnej); zestawów: ręcznie wykonanych poduszek, piłkarskich i treningowych; kosmetyków firmy AVON; zabawek dla dzieci; kompozycji kwiatowych oraz dekoracyjnych.
    Do głównej aukcji wystawiona była  koszulka z podpisami  zawodników KPS Stocznia Szczecin;  7 kg pyszny i kolorowy tort oraz piłki: ADIDAS FIFA z podpisem Dariusza Dziekanowskiego; NIKE z podpisami piłkarzy POGOŃ Szczecin; zestaw - piłka MOLTEN z podpisem Jakuba Markiewicza – wychowanka Żaka Pyrzyce - jedynego seniora grającego w reprezentacji Polski w 2002 wraz z biletem na dowolny mecz ligowy w Szczecinie.
    Wszystkie stoiska były licznie oblegane przez kupujących. W prowadzonych licytacjach zainteresowanych nie brakowało. Niektóre przedmioty były sowicie podbijane, co skłaniało potencjalnych posiadaczy danego przedmiotu do „walki” o bycie szczęśliwym jego posiadaczem. I tak udało się uzbierać niebagatelną kwotę 10,017,86 zł, w tym czek na 500 zł od Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce na rehabilitację dzielnego Pyrzyczanina Miłoszka.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wkład pracy oraz pomoc rzeczową wniesioną w przygotowanie tak szlachetnej akcji, Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska oraz koordynator festynu - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, Joanna Woźniak kieruje do szkół, przedszkoli, instytucji samorządowych, organizacji, klubów, stowarzyszeń  i osób prywatnych:

* Ośrodka Pomocy Społecznej
* Przedszkola Publicznego w Żabowie
* Przedszkola Publicznego w Brzezinie
* Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach wraz z opiekunami i wolontariuszami
* Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach wraz z opiekunami
i wolontariuszami
* Firmy Handlowo – Usługowej "IRGO" Ireneusz Jung w Przelewicach
* Restauracji PARK w Pyrzycach
* Pana Marka Gawrońskiego – Strzelnica Military Area w Żabowie
* Pani Natalii Ostrowskiej – "Gliniany Konik" Ośrodek Hipoterapii i Pracownia Ceramiki                 w Żukowie
* Pani Kariny Michalskiej – „Studio 10” w Pyrzycach