Konferencja prasowa w PDK

dodano: 30-10-2018

W dniu 29 października 2018 r. w holu Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez dyrektora PDK Rafała Roguszkę. Na zaproszenie przybyła burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, prezes UTW w Pyrzycach Zenobia Walczak oraz dyrektor Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej Ewa Loba-Diakite. Tematem spotkania było przedstawienie programu finału obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w Pyrzyckim Domu Kultury.

Finał obchodów w PDK rozpoczął się dzisiaj 29 października od złożenia życzeń i podziękowań Ojczyźnie. W holu domu kultury znajduje się biało czerwona plansza na której można pisać na specjalnych karteczkach SŁOWA NIEPODLEGŁE. Po zakończeniu akcji będzie to niepowtarzalny hołd złożony przez Pyrzyczan dla Niepodległej. Organizatorzy zapraszają wszystkich i codziennie do udziału w tym artystycznym happeningu.

Kolejnym punktem obchodów ma być plenerowa akcja plastyczna skierowana głównie do maluszków i nieco starszych. MALI PATRIOCI JUTRA to zabawa która odbędzie się 8 listopada o godz. 9:30 przed budynkiem PDK. Specjalnie przyniesione zabawki zostaną przyklejone do specjalnego słupa a następnie pomalowane w barwy biało-czerwone. Powstała instalacja artystyczna będzie stała przed domem kultury a następnie przewieziona do jednej ze szczecińskich galerii.

Na zakończenie koncert w niedzielę 11 listopada o godz. 11:00 - RADOSNA NIEPODLEGŁA. Widowisko przygotowali uczniowie i nauczyciele Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej,Szkoły Podstawowej nr2 z Oddziałami Integracyjnymi, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pyrzycki Dom Kultury i Pyrzycka Biblioteka Publiczna. Wstęp na koncert wolny.