100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

dodano: 19-11-2018

W dniu 11 listopada 2018 roku o godzinie 11:00 pod Pomnikiem „Pamięci” w Pyrzycach odbyły się uroczyste obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie obchodów 100. Rocznicy,

współtworząc wydarzenia rocznicowe w ciągu całego roku, zwracając uwagę, że w ten sposób czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.

Pyrzycki Marsz Niepodległościowy, którego organizatorem była młodzież działająca przy Parafii św. Ottona w Pyrzycach poprowadzili z  pyrzycką radą Rycerzy Kolumba pod hasłem „Dla siebie, dla dzieci, dla wnuków”, niosąc wraz z dziećmi biało czerwoną flagę, poczty sztandarowe i bardzo licznie mieszkańcy Pyrzyc. Marsz przeszedł ulicą Kilińskiego do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach, gdzie odbyła się uroczysta Msza za Ojczyznę. Msza rozpoczęła się o godzinie 12.00, tak jak w całej Polsce odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” - Hymnu Polski.
Zwieńczeniem pyrzyckich obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był koncert w PDK, którego organizatorami byli: Pyrzycka Szkoła Muzyczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Pyrzycki Dom Kultury i Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.