dodano: 21-11-2018

V Pyrzyckie Igrzyska Seniorów – Aktywni w każdym wieku”Nasza Niepodległość” W minioną sobotę (17.11.2018 r.) z udziałem Uniwersytetów Trzeciego Wieku z: Barlinka, Goleniowa, Nowogardu i Pyrzyc rozegrano 5. edycję Pyrzyckiej Senioriady.Tegoroczna uroczystość odbyła się w tonacji niepodległościowej.

Podczas defilady drużyny pięknie prezentowały się w barwach narodowych.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonały: Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska, Dyrektor OSiR – Joanna Wożniak oraz Prezes UTW – Zenobia Walczak.

Następnie zabawa sportowa „na wesoło” rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziły: Danuta Kuźnicka i Zofia Kusz (nauczycielki wf ze Szkoły Podstawowej w Pyrzycach).

Wyłonione ze startujących ekip czteroosobowe jury obradowało nad oceną „młodych duchem” seniorów, którzy wykazywali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale także kreatywnością, wyobraźnią i poczuciem humoru.

Dodatkową punktowaną konkurencją był konkurs na stroik patriotyczny. Każda praca charakteryzowała się pomysłowością wykonania i niepowtarzalnością.

Przygotowane konkurencje sportowo – artystyczne wzbudzały wiele pozytywnych emocji nie tylko wśród uczestników, ale także wśród kibiców, którzy dzielnie wspierali swoje ekipy. Można było podziwiać jak seniorzy wykazywali się wolą współzawodnictwa podczas: celnych rzutów w dziurawy tunel, zbijania kręgli z rajstopami na głowie, mini turnieju w ringo, rozbieranki, toru przeszkód, jak również w prezentacji słowno – muzycznej, głuchym telefonie oraz deklamacji wiersza ze śliwką w buzi.

Uroczystość oprawiona była występami artystycznymi przygotowanymi przez grupę dziewcząt (klasy I – III oraz V – VI, VIII ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, która prowadzi Pani Karolina Matyńka oraz zespół gimnastyczek ze Szkoły Podstawowej w Pyrzycach, których instruktorami są Panie Danuta Kuźnicka i Zofia Kusz.

Wszyscy wykonawcy otrzymywali od publiczności owacje na stojąco, co jest przykładem zdolności artystycznych młodego pokolenia.

Po zakończonych zmaganiach Pani Burmistrz, Pani Dyrektor OSiR oraz Pani Prezes UTW w Pyrzycach podziękowały uczestnikom, kibicom oraz przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas. Wręczając podziękowania za uczestnictwo wyraziły nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach składa podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy:

1. Pani Danucie Kuźnickiej i Zofii Kusz (nauczycielki wf z SP w Pyrzycach) wraz z grupą dziewcząt, które występem gimnastycznym uświetniły sportową uroczystość oraz dziewczętom – wolontariuszkom za pomoc przy prowadzeniu konkurencji;

2. Pani Karolinie Matyńka (nauczycielce SPzOI w Pyrzycach) oraz grupie dziewcząt z koła tanecznego za występy artystyczne;