"FERIADA 2019" NA SPORTOWO Z OSiR-em

dodano: 12-02-2019

Podczas tegorocznej Feriady Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach wspólnie z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym przygotowali cały wachlarz zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Pyrzyce i Powiatu Pyrzyckiego.     Ogólnie z przygotowanych zajęć skorzystało ok. 360 dzieci.

Od poniedziałku do piątku dzieciaki czynnie uczestniczyły w przygotowanym programie sportowo – warsztatowo – zabawowym przygotowanym przez OSiR.
    Pierwszy dzień zarezerwowany był na wyjazd do Netto Arena na lodowisko. Z tej aktywności sportowej skorzystało 20 sympatyków jazdy na łyżwach. Każady świetnie sobie radził  pod względem techniki i umiejętności.
    Wtorkowe zajęcia zorganizowane zostały również w Szczecinie. W Domu Kultury 13 Muz, w Galerii Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Tworzę się czekał na uczestników Filmowy Plac Zabaw. Na specjalnie przygotowanym planie przy użyciu profesjonalnego sprzętu dzieci w grupach nagrały filmiki i poznały tajniki kinematografii.
Następnie w Parku Trampolin pod okiem wykwalifikowanych trenerów dzieciaki zarzywały półtoragodzinnego szaleństwa, wykonując różnego rodzaju triki i ewolucje gimnastyczne.
Ta forma czynnego wypoczynku również okazała się  dużą frajdą, o czym świadczyło zadowolenie około trzydziestoosobowej grupy.
    Środek tygodnia zarezerwowany był na wyjazd do kręgielni. Na czterech torach odbywały się gry w -siedmio i -ośmio osobowych składach. Współzawodnictwo na torze to emocje, energia, radość i determinacja. Doświadczenie to było świetną zabawą i grupową rywalizacją z zasadami fair play.
    Na zakończenie zimowego wypoczynku w hali OSiR zorganizowane zostały warsztaty.
Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci przeobraziła się w "małych naukowców", aby wspólnie z paniami z Robótkowo.pl. wykonać zaskakujące i bezpieczne doświadczenia m.in.: samo dmuchający się balon, tęcza z drażetek, znikający atrament, przekłuwanie balona, magiczny palec, magiczne bąbelki oraz tańczące krople. Pokazane sztuczki chemiczne wzbudzały wśród dzieci ogromne zainteresowanie.
Natomiast podczas wykonywania mydlanych form uczestnicy warsztatów wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Krzystając z kolorowych dodatków glicerynowych oraz samodzielnie wykrawając różnorodne kształty tworzyli w foremkach pachnące i barwne mydełka, które następnie pięknie zapakowali.

W tym samym czasie zajęcia w hali prowadzone były przez PMOS. Był to czas przepełniony wieloma turniejami oraz rozgrywkami sportowymi (piłkarskimi, siatkarskimi, w badbintona i LA), w których udział wzięła młodzież szkolna ze wszystkich szkół z 6 gmin powiatu.

Aby wypoczynek dzieci podczas ferii przebiegał bezpiecznie przeprowadzono pogadankę na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie zasady zachowania podczas wycieczek pieszych i autokarowych. Dzięki temu uzyskały i utrwaliły informacje o bezpiecznym korzystaniu z drogi, kręgielni, parku trampolin, lodowiska. Pracownicy Ośrodka prowadzili nadzór oraz dbali o bezpieczeństwo uczestników feryjnego wypoczynku.
    Podsumowując należy stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników.