RUGBY NA WÓZKACH

dodano: 29-10-2012

To prawdziwy męski sport dla silnych ludzi, szybki i kontaktowy. Tak oceniali rugby na wózkach pyrzyczanie, którzy oglądali pokazowy mecz w hali widowiskowo-sportowej pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W samo południe 28 października br. naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, na co dzień występujące w II lidze Polskiego Rugby na Wózkach – „Tetra Gryf” Szczecin oraz „Diabły” Łódź.

Fantastyczna impreza jaką był niewątpliwie mecz pokazowy rugby na wózkach do Pyrzyc zawitała po raz drugi i cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zmagania niepełnosprawnych sportowców zgromadziły na trybunach rzeszę widzów, chcących zobaczyć czym różni się rugby na wózkach od tradycyjnego. Po niespełna godzinnej (z przerwami) rywalizacji z wynikiem 36 : 34 na pierwszym miejscu uplasowali się szczecinianie, których reprezentowali: Piotr Kacalski, Artur Kieliszek, Daniel Gawroński, Krzysztof Andrzejak, Adam Mąka, Eryk Wesołowski, Dawid Wojton.
     Po fascynujących rozgrywkach odbyła się licytacja koszulek i kubków klubowych Tetra Gryfu Szczecin. Cały dochód przeznaczony będzie na szczytny cel - zakup wózka sportowego dla pyrzyczanina reprezentującego zespół Gryfa, Krzysztofa Andrzejaka.
     Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach wyszli z inicjatywą zorganizowania meczu w pyrzyckiej hali, który odbył się pod Patronatem Burmistrza Pyrzyc - Jerzego Marka Olecha. Mecz miał na celu nie tylko propagowanie rugby na wózkach, ale również ukazanie, że rywalizacja niepełnosprawnych sportowców nie jest w żadnym stopniu gorsza. Można wręcz rzec, że jest nawet i lepsza, gdyż ukazuje, że dla człowieka chcącego, w dążeniu do marzeń nie ma żadnych przeszkód.
     Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, bez których tak wspaniale widowisko nie miało by miejsca.

J.G./ T.K.