Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

INFORMACJA

dodano: 13-06-2019

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

         W dniu 8 czerwca br., Ochotnicza Straż Pożarna w Lipianach przy współudziale Urzędu Miejskiego w Lipianach i Urzędu Miejskiego w Pyrzycach zorganizowano na Stadionie Miejskim na Stadionie Miejskim ul. Lipowa 17 w Lipianach Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach st. bryg. mgr inż. Jacek Marchlewicz, a sędzią głównym zawodów był bryg. Romuald Kędzierski.

    Zastępca Burmistrza Lipian Anna Hackiewicz - Gębska wraz Burmistrz Pyrzyc Marzeną Podzińską w otworzyły Zawody Strażackie witając wszystkich przybyłych gości w tym uczestników drużyn startujących w konkurencjach, sędziów Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach życząc wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkurencjach.
    W zawodach udział wzięła także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP w Żabowie i OSP w Obrominie (łącznie 33 członków MDP). Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska chcąc zachęcić członków Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych wręczyła ufundowane przez Gminę Pyrzyce przed rozpoczęciem zawodów wszystkim uczestnikom koszulki MDP.
    Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej w Pyrzycach druh Jerzy Wroński wraz z Komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipianach druhem Zbigniewem Ziajką poprowadzili konkurencje drużynowe.
Sędzią głównym zawodów był bryg. Romuald Kędzierski ogłosił wyniki kolejno pięciu startujących drużyn w następujących kategoriach:
WYNIKI
   Po dwóch konkurencjach drużynowych: sztafecie z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym, najlepsi okazali się strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrominie.

Poniżej końcowa klasyfikacja wszystkich drużyn:
   I. OSP Żabów
   II. OSP Obromino
   III. OSP Brzesko

   IV. OSP Lipiany
   V. OSP Stróżewo
   VI. OSP Pstrowice
   VII. OSP Nowielin

Poniżej końcowa klasyfikacja Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych:
   I. MDP OSP Żabów – dziewczęta.
   II. MDP OSP Obromino – chłopcy.
   III. MDP OSP Żabów - chłopcy
Na podkreślenie w działaniu drużyn MDP sługuje ich zaangażowanie i bardzo wysoki poziom wyszkolenia i sprawności w działaniu.

    Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały z rąk Przewodniczącej Rady Miejskiej w Lipianach Marty Ciszewskiej i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach st. bryg. Jacek Marchlewicz zwycięskie puchary i dyplomy. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lipianach Marta Ciszewska podziękowała wszystkim strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach za sprawną organizację sędziowską oraz wyraził zadowolenie, z wysokiego poziomu jaki prezentowali zawodnicy, których wspierali kibice, stwarzając miłą, a zarazem gorącą atmosferę wzajemnej rywalizacji.
   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a trzem najlepszym jednostkom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym zawodów sportowo – pożarniczych.

 

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia