Dzień Seniora w Pyrzyckim Domu Kultury

dodano: 16-11-2012

Gminne Obchody Dnia Seniora 2012 odbyły się wczoraj podczas przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora w Pyrzyckim Domu Kultury.

Na zaproszenie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha i Dyrektora Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej Magdaleny Brzozowskiej - Wróblewskiej licznie przybyli przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Europejskiego Klubu Seniora, Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Pyrzyckiej Rady Seniorów, Związku Sybiraków, Regionalnego Zespołu Śpiewaczego „Kresowianka”, „Seniorita”, „Wrzos”, „Jaworek” „Pyrzyczanka”.
Witając zgromadzonych, zarówno Grażyna Poczciwińska i Jerzy Marek Olech podkreślali jak wielkie znaczenie mają doświadczenie życiowe, wiedza i mądrość, jakimi mogą podzielić się seniorzy z młodszymi pokoleniami. Mogą oni nie tylko dawać świadectwo, że istnieją pewne aspekty życia, jak na przykład wartości humanistyczne i kulturowe, moralne i społeczne, których nie da się zmierzyć.
     Uroczystość uświetniły „starszaki” z Przedszkola Publicznego nr 4 „Bajkowa Kraina” pod kierownictwem Bożeny Szczawińskiej. Dzieci zaprezentowały szeroką gamę swoich umiejętności od wierszy i piosenek po tańce: polkę i cza-czę. Swój występ dzieci zakończyły gromkim „Sto lat”, do którego dołączyli się wszyscy zebrani.
     Po występach wszyscy zgromadzeni na sali przeszli do czytelni biblioteki, gdzie była zaprezentowana wystawa przedstawiająca udział w życiu społeczno – kulturalnym naszych seniorów.

Beata Statkiewicz
fot. J. Czaboćko