Mini konferencja dzieci z Burmistrzem Pyrzyc

dodano: 30-01-2013

W ramach programu ferii zimowych, przygotowanego przez Pyrzycki Dom Kultury, 28 stycznia  do gabinetu Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha zawitała wraz z instruktorem  Januszem Szpaczyńskim grupa dzieci. Uczniowie ze szkoły podstawowej  i gimnazjum w Pyrzycach przeprowadzili mini konferencję prasową, na której poznali m.in. zakres obowiązków burmistrza związany z zarządzaniem naszą gminą.

Najmłodsi uczestnicy zadawali burmistrzowi dowolne pytania, np.:

- Co dobrego w tym roku wydarzy się w mieście ?

- Jak ocenia Pan swoje urzędowanie?

- Czy były porażki podczas Pana urzędowania?

Po wyczerpujących odpowiedziach udzielonych przez burmistrza role zostały odwrócone, bowiem gospodarz pyrzyckiego Ratusza skierował pytania do dzieci, np. – co zmieniłyby w Pyrzycach, jak wyobrażają sobie miasto za kilka lat, jakie mają plany i marzenia. Dzieci ochoczo odpowiadały na pytania, przedstawiając swoje propozycje, aby odbudować basen, wybudować więcej boisk sportowych i placów zabaw, a nawet sztuczną plażę. W części końcowej spotkania burmistrz przekazał dzieciom okolicznościowe upominki z okazji jubileuszu 750-lecia Pyrzyc. Mini konferencja okazała się dla dzieci bardzo atrakcyjna, gdyż poprzez ćwiczenie już teraz swoich umiejętności obywatelskich, dzieci angażują się w sprawy publiczne, a tym samym poznają swoje korzenie i identyfikują się z lokalnym środowiskiem. Relację z konferencji można będzie zobaczyć w dniach 8. – 11. lutego br. w programie Spichlerz emitowanym przez TVK AURA.

MW