KONFERENCJA Oblicza alkoholu

dodano: 16-09-2021

We wtorek, 14 września 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach, odbyła się konferencja pod nazwą "Oblicza alkoholu" w ramach realizacji zadania Społecznik 2019-2021 Program Marszałkowski. Konferencja została przygotowana przez Pyrzyckie Stowarzyszenie Klub Abstynenta KROKUS oraz członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyrzycach.

Uczestnikiem konferencji była Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz przedstawiciele instytucji bezpośrednio pracujących z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi a także działający w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w powiecie pyrzyckim. W programie konferencji znalazły się wykłady o tym dlaczego i od czego się uzależniamy, picie alkoholu wśród młodzieży, jak wspierać rodzinę borykająca się z problemem alkoholowym, jak wpływa nietrzeźwość na zachowanie w ruchu drogowym, procedury Policji podczas interwencji wobec osoby nadużywającej alkoholu, a także jak skutecznie motywować osobę uzależnioną do pracy terapeutycznej.

Spotkanie miało na celu pogłębienie wiedzy na temat uzależnienia od alkoholu, oraz była to świetna okazja do wypracowania wspólnych działań podejmowanych przez instytucje w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.