Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Informacja

dodano: 21-06-2022

PYRZYCKA PRACOWNIA JUTRA

 

15 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie PYRZYCKIEJ PRACOWNI JUTRA, która powstała w ramach projektu grantowego realizowanego przez STOWARZYSZENIE COOLTURALNI. W otwarciu udział wzięli:  Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury Rafał Roguszka, pracownicy PDK, członkowie Stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Prezes Stowarzyszenia Ewa Hancz omówiła projekt, przedstawiła etapy powstawania pracowni zaznaczając przy tym skąd pochodzą środki finansowe przeznaczone na zadanie oraz zaprosiła obecnych gości do dzielenia się swoimi pomysłami na zajęcia / warsztaty, które mogłyby odbywać się w tym nowym, twórczym miejscu.

 

Pracownia mieści się na I piętrze budynku Pyrzyckiego Domu Kultury. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu dokonano remontu pomieszczeń (wyburzono ściankę działową między dwoma mniejszymi salami, poszerzono otwór drzwiowy, wstawiono nowe drzwi, przeprowadzono prace wykończeniowe) oraz wyposażono pracownię w sprzęty i narzędzia: maszyny do szycia (w tym overlock), stoły i koziołki warsztatowe, regulowane krzesła, regał metalowy, lampki, żelazko i deskę do prasowania, wieszak na ubrania, nożyce krawieckie, zestaw młotków i wkrętaków, zszywacze, pistolety do klejenia, matę samoregenerującą.  

To nowe miejsce stanowi wyjątkowe zaplecze dla działań artystycznych dla różnych grup wiekowych i różnych społeczności. Mamy nadzieję, że pozwoli mieszkańcom odkrywać w sobie wcześniej niewykorzystane możliwości.

Kwota dofinansowania: 30 000,00 zł

Operacja grantowa pt. „Utworzenie i wyposażenie pracowni rękodzieła i sztuki użytkowej pn. Pyrzycka Pracowania Jutra” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

Prezes Stowarzyszenia Coolturalni
(-) Ewa Hancz
Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia