25-lecie pracy artystycznej Romualda Fijałkowskiego

dodano: 26-03-2013

21 marca w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej oraz 50-tych urodzin Romualda Fijałkowskiego – pyrzyckiego plastyka-grafika, instruktora, fotografika, dziennikarza, satyryka, osoby obdarzonej wszechstronnym talentem.

Z tej okazji Romek zaprosił przyjaciół, znajomych i wszystkich  sympatyków jego działalności artystycznej do wspólnego świętowania. Przybyli goście już  przy wejściu na I piętro PDK byli bardzo zaciekawieni i zaskoczeni jego awangardową aranżacją. Ściany pokryte były gazetami, które zasłaniały, co później się okazało, portretury wielu znanych pyrzyckich postaci, których część uczestniczyła w jubileuszu. Romek stworzył takich żartobliwych podobizn, określając je humorystycznie jako chwilkę między portretem, szklaneczką whisky i portreturą, około 300. Uroczystość rozpoczęła się występem Sandry Jakubowiak  przy współpracy z Tomkiem Lewandowskim, która specjalnie dla naszego artysty zaśpiewała jako jego ulubiony utwór - niespodziankę legendarnej grupy The Beatles- Yesterday, wykonanie którego dostarczyło sporo emocji i wzruszeń, nie tylko Jubilatowi, ale większości gości. Po części muzycznej przyjaciele składali Romkowi życzenia, wręczali prezenty i wspominali dawne i obecne czasy, spędzone wspólnie z nim. A było co wspominać! Po obejrzeniu „Romkowych” dzieł – portretur mistrz pędzla i ołówka zaprosił gości na poczęstunek i degustację pączków, z których jeden posiadał nadzienie orzechowe. Szczęśliwcowi, który natrafi na takiego pączka Romek obiecał namalować portreturę. Okazał się nim Krzysztof Kunce, który będzie mógł uzupełnić swój zbiór o kolejne, „najświeższe” dzieło.
     Bardzo dziękujemy Tobie, Romku za tę wspaniałą uroczystość i wystawę, którą będzie można jeszcze obejrzeć do 21 kwietnia w PDK.

MW