dodano: 26-10-2022

Inauguracja Roku Akademickiego UTW w Pyrzycach
W dniu 25 października Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pyrzycach zainaugurował nowy rok akademicki 2022/2023. Uroczystość, która odbyła się w Pyrzyckim Domu Kultury, poprowadziła Pani Zenobia Walczak – prezes UTW oraz Krzysztof Sikora. Gości i słuchaczy uniwersytetu przywitał występ Akademickiego Chóru oraz koncert uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami InTegracyjnymi imienia Leonida Teligi w Pyrzycach. Po części artystycznej, nowi słuchacze UTW odebrali legitymacje. Nie zabrakło gratulacji od przedstawicieli zaprzyjaźnionych Uniwersytetów z innych miast, którzy licznie przybyli na uroczystość.

Wykład inauguracyjny pt. „Wzrost gospodarczy w perspektywie starzejącego się społeczeństwa”. wygłosił dr Rafał Iwański – ekonomista, socjolog, pracownik socjalny.

Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2022/2023 wszystkim słuchaczom UTW w Pyrzycach życzę samych sukcesów w realizacji szlachetnej idei na rzecz aktywizacji i integracji społecznej seniorów oraz dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym!

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska